27 Септември 2024петък02:09 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

НАТФИЗ е домакин на интердисциплинарната конференция "Текст и изображение"

/ брой: 175

автор:Дума

visibility 214

Интердисциплинарната конференция "Текст и изображение" 2024, посветена на пресечните точки на различни изкуства и артистични практики, ще се състои на 13 и 14 септември в Аулата и зала 114 на НАТФИЗ. Организатори на събитието са НАТФИЗ, Институтът за литература при БАН, Институтът за изследване на изкуствата при БАН, Нов български университет и Националната художествена академия.
Опитът от проведената през 2023 г. интердисциплинарна конференция на тема "Текстът в изображението, изображението в текста" доказа засиления интерес към пресечните точки на различни изкуства и на различни артистични практики; доказа отново, че днес никое знание не може да бъде затворено в дисциплинарните си граници. Тази идея привлече участници от различни сфери на хуманитаристиката, които превърнаха форума в значимо място за научен обмен, посочват от НАТФИЗ.
Окуражени от успеха, организаторите взеха решение да превърнат начинанието в ежегоден форум. Така темата, която не спира да привлича вниманието и в теоретичен, и в исторически аспект, вече ще има и запазено време, и място за своите изследователи. За тях НАТФИЗ ще отваря врати всяка година през септември, а докладите ще бъдат публикувани в реферирани издания.

Повече за програмата, участниците и темите - на
https://natfiz.bg/2024/09/11/konferentsiya-tekst-i-izobrazhenie-2024/

Безплатни прегледи във ВМА за Деня на сърцето

автор:Дума

visibility 3

Как да подадем сигнал до КАТ?

автор:Дума

visibility 235

Габриел Вълков: БСП подава ръка на младите хора в България

автор:Дума

visibility 418

Държавният договор за превоз на пътници с БДЖ ще бъде удължен

автор:Дума

visibility 488

/ брой: 183

Изкуственият интелект е заплаха за работните места

автор:Дума

visibility 504

/ брой: 183

Брюксел разреши продажбата на Йетел

автор:Дума

visibility 548

/ брой: 183

БНБ предупреди за риск пред банковата система

автор:Дума

visibility 462

/ брой: 183

Гърция и Турция заедно срещу трафика на хора

автор:Дума

visibility 510

/ брой: 183

Изпълнили сме всичко за Шенген

автор:Дума

visibility 619

/ брой: 183

България домакин на учение на НАТО

автор:Дума

visibility 560

/ брой: 183

Богоугодно

автор:Мая Йовановска

visibility 1648

/ брой: 183

Майка плаче...

автор:Боян Дуранкев

visibility 1482

/ брой: 183

За тежките комплекси на македонците към България

visibility 471

/ брой: 183

Бедността като свинско със зеле

автор:Аида Паникян

visibility 597

/ брой: 183

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ