09 Май 2024четвъртък03:59 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Американска Тихоокеанска ескадра

Напрежение в Тихия океан

САЩ, Великобритания, Австралия, Нова Зеландия и Япония създадоха политически съюз с военен привкус, възпиращ тихоокеанските аспирации на Пекин

/ брой: 123

автор:Дума

visibility 116

Австралия, Обединеното кралство, Нова Зеландия, САЩ и Япония сформираха нов съюз в Тихоокеанския регион, се посочва в съвместно изявление, публикувано на сайта на Белия дом.

В него се отбелязва, че инициативата  "Партньори в синия Тих океан" е насочена към развиване на ефективно сътрудничество и подкрепа за островните държави от региона.

Президентът на САЩ Джо Байдън поясни, че САЩ са "индо-тихоокеанска сила". 

Австралия и Нова Зеландия се обединяват срещу заплахата от Китай в Тихия океан, обявиха премиерът на Австралия Антъни Албанезе и новозеландската му колежка Джасинда Ардърн. Мелбърн и Уелингтън имат обща политика към тихоокеанските острови, където влиянието на Китай расте.

Страните в инициативата "Партньори в синия Тих океан" се опасяват, че пактът за сигурност между Пекин и Соломоновите острови ще доведе до създаването на китайска военна база там.

Големият въпрос е дали светът не е свидетел на създаване на тихоокеански военен пакт по модела на НАТО?

И дали Пекин ще даде военен отговор на пакта, и то на фона на перманентната криза между Китай и Тайван?

БДЖ вдигна цените на билетите с 20%

автор:Дума

visibility 338

/ брой: 84

1 млн. българи са пътували по празниците

автор:Дума

visibility 340

/ брой: 84

По-ранна жътва очакват зърнопроизводителите

автор:Дума

visibility 371

/ брой: 84

Си Дзинпин е на обиколка в три европейски държави

автор:Дума

visibility 438

/ брой: 84

Путин готов на диалог, но на равни условия

автор:Дума

visibility 442

/ брой: 84

Израелската армия нахлу в Рафах

автор:Дума

visibility 396

/ брой: 84

Накратко

автор:Дума

visibility 342

/ брой: 84

Пренавиване

автор:Валентин Георгиев

visibility 368

/ брой: 84

За наше добро

visibility 335

/ брой: 84

Натровената Европа

автор:Юри Михалков

visibility 401

/ брой: 84

БСП: Да кажем ясно и високо - алтернатива има!

автор:Дума

visibility 403

/ брой: 84

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ