24 Май 2026неделя02:05 ч.

Информация:

Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата! Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата!

"Напоителни системи" е във финансов колапс

/ брой: 178

автор:Дума

visibility 378

"Напоителни системи" е в критично финансово състояние, установи Сметната палата. Според проверката размерът на задълженията на държавното дружество е два пъти по-голям в сравнение с размера на вземанията. За 60 на сто от язовирите и 29 на сто от имотите си дружеството "Напоителни системи" не притежава документи за собственост, е установила още проверката на Сметната палата. Тя е извършена за 2018 и 2019 г. Една от причините за състоянието на дружеството е липса на финансиране от Министерството на земеделието, храните и горите на извършени разходи през предходни периоди за изпълнението на възложени дейности по обществената услуга.

Това поражда съществен ликвиден проблем на дружеството, като затруднява дейността и влошава финансовото му състояние. В същото време то е много задлъжняло. Проверката е установила още много голямо отклонение от данните за подадена вода поради липса на модерни измервателни уреди, което води до големи загуби. Също така няма ефективен контрол на обществените поръчки, както и регистър на имотите. Сметната палата припомня, че е направила препоръки към земеделското министерство още през 2010 г. по някои от проблемите.

 

 

 

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ