23 Септември 2025вторник21:59 ч.

НАП спира до 10 януари плащанията чрез ПОС терминал

автор:Дума

visibility 1556

 От 10:00 часа тази сутрин Националната агенция за приходите временно преустановява възможността за плащания на виртуален ПОС терминал, припомнят от ведомството, предаде БНР. Два часа по-късно ще е невъзможно и плащането на ПОС в офис на приходната агенция, а причината е превключването на работата на информационните системи. Неудобството за гражданите ще е до 10 януари.

Заради обновленията в информационните системи на Приходната агенция, до 10 януари плащания ще могат да се правят през търговските банки.

Ако се налага възстановяване на здравния статус именно през този период, просрочените вноски трябва да се платят през търговска банка, а необходимото удостоверение - да се получи на хартиен носител в офис на Приходната агенция по постоянен адрес.

Същото важи и за удостоверение за непрекъснати здравни права.

Информацията за здравния статус, която може да бъде проверена онлайн, ще бъде валидна към края на декември и напълно обновена - на 11 януари. Това е денят, в който новите системи трябва да заработят изцяло и в който започва данъчната кампания.

МВФ препоръча да сменим плоския данък

автор:Дума

visibility 587

/ брой: 176

"Топлофикация София" няма пари да компенсира жителите на "Дружба 2"

автор:Дума

visibility 596

/ брой: 176

Премиерът спря проектозакона за ограничаване на домашната ракия

автор:Дума

visibility 603

/ брой: 176

Окончателно сложиха лимити на работата на ТЕЦ-овете

автор:Дума

visibility 615

/ брой: 176

Все повече държави признават Палестина

автор:Дума

visibility 593

/ брой: 176

Десетки хиляди на протест срещу Орбан

автор:Дума

visibility 606

/ брой: 176

Гърция отказва мигранти от Германия

автор:Дума

visibility 583

/ брой: 176

Мадуро призова Тръмп към диалог

автор:Дума

visibility 531

/ брой: 176

Кървавият код на българина

visibility 584

/ брой: 176

Бойчиновският бой е сред най-големите сражения

автор:Дума

visibility 599

/ брой: 176

Руският дом в София чества половинвековен юбилей

автор:Боян Бойчев

visibility 595

/ брой: 176

Кататония

автор:Александър Симов

visibility 14229

/ брой: 175

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ