16 Септември 2025вторник22:33 ч.

Надцакване

/ брой: 52

автор:Ростислава Иванова

visibility 2727

ГЕРБ и ВМРО влязоха в невиждано по цинизма си предизборно надцакване със съблазнителни оферти за пенсии и заплати. Изплашени от предстоящия "червен картон" от народа и треперещи, че няма да се облажат вече с власт, апаратчиците на Борисов и Каракачанов го обърнаха на надпревара в по-щедри от всякога обещания за високи доходи. Те и преди 4 години обещаваха, ама никаква не я свършиха. За 4 години управление не се погрижиха ни за оцеляването на двата милиона работещи бедни, ни за другите два милиона мизерстващи пенсионери. Забравиха ги, явно залисани покрай собственото си благоденствие, изразяващо се в пълни чекмеджета, злато и апартаменти. В традициите на 4-годишната цикличност сега - 2 седмици преди изборите, Вожда и Краси пак се сетиха за бедните и онеправданите. Е, няма такава наглост! 

Двете популистки партии от скандалната управленска клика в момента разиграват търг за народната любов. Гербаджиите викат 1000 лв. минимална заплата, националистите им отвръщат с 1500 лв. Хората на Борисов казват 2000 лв. средна заплата, тези на Каракачанов вдигат мизата на 2500 лв. Борисовата партия щедро обещава 600 лв. минимална пенсия, ВМРО ги надцаква със 700 лв. Бонусът за народа от ГЕРБ са още 500 км магистрали, които явно вече ще са с държавни пари, тъй като финансирането по европроекти за пътища секна. Хитреците на Каракачанов обещават безплатни почивки на армията от пенсионери.

Обещават безпринципно - без значение на какъв икономически и пазарен механизъм ще се случи всичко това. Да не говорим за тежката икономическа криза на фона на пандемията, която не се знае колко ще продължи. Че и с милиардите, раздадени от джипката, които със сигурност ще ни вкарат във финансова катастрофа. Тези неща обаче нямат значение за Борисов и Каракачанов. Важни са им само "шараните" в предизборните мрежи.

Българинът прави неразумни инвестиции преди еврото

автор:Дума

visibility 672

/ брой: 172

БДЖ с намаления за ученици и студенти

автор:Дума

visibility 600

/ брой: 172

Годишната инфлация се задържа на 5,3 на сто

автор:Дума

visibility 549

/ брой: 172

Банкнотите в обращение у нас намаляват с 9%

автор:Дума

visibility 553

/ брой: 172

Отново бум на нелегални мигранти

автор:Дума

visibility 595

/ брой: 172

Работещи и пенсионери в Гърция с повече пари

автор:Дума

visibility 632

/ брой: 172

Тръмп шокиран от "меките" санкции

автор:Дума

visibility 588

/ брой: 172

Накратко

автор:Дума

visibility 574

/ брой: 172

Военни комикси

автор:Александър Симов

visibility 606

/ брой: 172

Парите на инвалидите

visibility 619

/ брой: 172

Къде е реалното производство?

автор:Гарабед Минасян

visibility 642

/ брой: 172

Ще събарят ли старите панелки за нови жилища?

visibility 645

/ брой: 172

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ