21 Април 2026вторник09:17 ч.

На "47 усмивки" канят в София

Фотопроектът, подреден пред Народния театър, представя деца, тийнейджъри и възрастни със Синдром на Даун

/ брой: 239

автор:Дума

visibility 1440

След огромния успех на изложбата "Синдромът на любовта" през март 2015 г. Сдружение на родителите на деца със Синдром на Даун кани софиянци и гости на столицата да съпреживеят и най-новия информационно-образователен проект - "47 усмивки". Чрез него идеолозите на проявата за пореден път показват усмихнатото лице на децата и облъчват със слънчево послание: "Животът е много по-лесен с усмивка!"
Инициативата се реализира с безвъзмездното участие на професионални фотографи и любители от цялата страна, които с голямо желание, сърце и емоция запечатаха излъчването на малчугани, тийнейджъри и възрастни със Синдром на Даун. Проектът "47 усмивки" е замислен и като възможност снимките да обиколят колкото се може повече градове на България и да усмихват.
Старт на националната кампания бе даден с изложба, която се състоя във Варна през август, както ДУМА писа. Дойде време и за продължението на инициативата в София - в разгара на октомври, който е обявен за официален месец в световен мащаб за повишаване информираността на тема Синдром на Даун.
Каним ви с не една, а с 47 усмивки на 21 октомври, петък, от 13 ч., на входа на Градската градина пред Народния театър, където заедно да преживеем приятна слънчева емоция, призовават инициаторите на проявата. Водещ ще е Цветомир Иванов. Събитието ще е със специалното участие на виртуозната цигулка на третокласничката Нона - възпитаничка на ДМУ "Любомир Пипков" и лауреат на "Децата на Паганини", вокална група "Бон-Бон" и талантливата Михаела Филева.
 

БСП е тук, за да остане

автор:Дума

visibility 344

/ брой: 71

Проблеми с машините върнаха на места гласуването с хартия

автор:Дума

visibility 282

/ брой: 71

Хиляди българи в Близкия изток останаха без право на глас

автор:Дума

visibility 325

/ брой: 71

Откриха дефектни бюлетини в Добричко и Шуменско

автор:Дума

visibility 266

/ брой: 71

Цената на кромида скочи с 33%, а на салатата - с 20 на сто

автор:Дума

visibility 302

/ брой: 71

Ще дават евтини кредити за бизнес на хора над 50 години

автор:Дума

visibility 281

/ брой: 71

МВФ ни препоръчва замразяване не заплатите в публичния сектор

автор:Дума

visibility 331

/ брой: 71

Гняв в Румъния срещу президента

автор:Дума

visibility 329

/ брой: 71

Откриват албанско консулство в Южна Сърбия

автор:Дума

visibility 277

/ брой: 71

Откриха отрова за плъхове в бебешка храна в Австрия

автор:Дума

visibility 276

/ брой: 71

Нови правила за шофьорите в Гърция

автор:Дума

visibility 291

/ брой: 71

Избори

автор:Дума

visibility 293

/ брой: 71

Аморфна правителствена проекция

автор:Гарабед Минасян

visibility 271

/ брой: 71

Априлското въстание - духът на един поробен народ

автор:Дума

visibility 301

/ брой: 71

Лудогорието заслужава справедливост

автор:Александър Симов

visibility 4195

/ брой: 70

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ