25 Февруари 2026сряда20:24 ч.

Париж 2024

МОК допусна провалили се на полов тест

/ брой: 145

автор:Дума

visibility 3687

МОК направи голям гаф на боксовия турнир при жените. До участие бяха допуснати Лин Ю-Тин (Тайван) и Имане Халиф (Алжир), които се провалиха на половия тест. Двете пропуснаха предишната Олимпиада заради хормоналните си резултати, които надвишават максимално допустимите стойности. В Токио надпреварата се организираше от Световната федерация по бокс. В Париж обаче администрирането на боксовия турнир е под шапката на Международния олимпийски комитет, който даде "зелена светлина" за двете спорни състезателки. Причината са по-занижените критерии. Двете са се подложили на тест, но м.г., и сега ще се качат на ринга.
Всичко това засяга и България. Светлана Каменова (57 кг) може да срещне тайванката, която е фаворит за златото. Тя има два златни и бронзов медал от световно първенство. Допуснала е едва 5 загуби в 24 мача. Двете са стари познайнички заради скандал в началото на м.г., когато бронзът на Лин от Световното в Делхи бе отнет и връчен на Каменова. Тогава тайванката не успя да издържи теста за пол. Той показа, че Лин е мъж.
Пред "Франс прес" Халиф заяви, че досегашните й наказания я правят "жертва на голяма конспирация и обидна дискриминация". "Това е заговор на най-високо ниво, за да не може знамето на Алжир победоносно да се вее след финала", обясни Халиф. След като от МОК все пак я допуснаха, тя вече отказва коментар.
Решението предизвика бурна дискусия, като бяха припомнени данни, че транс състезателите имат 162% по-силен удар от опонентките си. Което им дава голямо предимство в бокса. Всичко това идва на фона на незатихналите реакции от откриването на Игрите в Париж.

Продали са ни над 12 500 тона фалшиво сирене

автор:Дума

visibility 1060

/ брой: 38

Брюксел зове за нисък ДДС за жилища

автор:Дума

visibility 1069

/ брой: 38

Спешно избират нов подуправител на БНБ

автор:Дума

visibility 1045

/ брой: 38

МФ пое 150 млн. евро нов дълг

автор:Дума

visibility 1027

/ брой: 38

Зеленски поиска дата за членство в ЕС

автор:Дума

visibility 1118

/ брой: 38

Срещу Александър Вучич бил планиран атентат

автор:Дума

visibility 1073

/ брой: 38

САЩ преговарят с Русия и Китай за нов ядрен пакт

автор:Дума

visibility 1023

/ брой: 38

Гличосване

автор:Евгени Гаврилов

visibility 1048

/ брой: 38

Кога ще ги стигнем... охлювите?

автор:Боян Дуранкев

visibility 1096

/ брой: 38

Тарифен хаос в глобалната търговия

visibility 1093

/ брой: 38

Узурпатори на власт

автор:Александър Симов

visibility 1078

/ брой: 38

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ