03 Май 2024петък17:24 ч.

Младежите губят в Дания

/ брой: 237

visibility 46

Младежкият национален отбор по футбол отстъпи с 0:1 срещу Дания в Олборг в квалификации за Евро 2017. Това е втора загуба за тима на Антони Здравков, който стартира с 1:3 в Уелс. Тя сложи край на поредицата ни от 3 поредни победи в V квалификационна група. Въпреки загубата нашите остават начело с 9 т. от V мача. Дания има 4 от 2 мача.
"Смятам, че момчетата се постараха максимално и в определени моменти държаха топката, да търсим възможности и първи стигнахме до ситуация за гол. Сашко Василев излезе сам срещу вратаря, но не успя да го преодолее. През второто полувреме домакините се опитаха да упражнят натиск, който смятам не доведе до нищо сериозно. Може би около 65 мин. настъпи умора в част от нашите футболисти и веднага след това допуснахме 2 ситуации пред нашата врата. След това получихме и нелеп гол, ударът рикошира в крак на наш защитник и излъга Китанов. Смятам, че след това се опитахме да изравним, изпуснахме ситуации, не една и две. Особено при удара на Ради Цонев, който вратарят на домакините спаси по чудо, освен него имаше шансове за Кристиян Малинов, Георги Минчев, от които можеше да стигнем до равенството. Важното е, че отборът игра със самочувствие и това, че сме загубили е част от играта. Сега ни предстои мач с Уелс вкъщи и гостуване на Люксембург и ако от тези 2 мача спечелим 6 т., отборът ще има друга визия за представянето си. Смятам, че шансовете остават. Събрахме 9 точки, а все пак гостувахме на фаворитите, така да се каже, в групата Румъния, Уелс и Дания", заяви бившият треньор на Левски и Ботев Вр.