29 Април 2026сряда17:21 ч.

Михаил Михалев: Възстановяването на къщата на Иларион Драгостинов е мой личен ангажимент

Стефан Данаилов беше последния министър, който даде пари за къщата на големия ни апостол в Арбанаси

автор:Дума

visibility 15886

„Забелязвам, че къщата на Иларион Драгостинов във великотърновското село Арбанаси отново е „обкръжена“ от предизборен интерес, при това от хора, които отдавна не живеят във Велико Търново и се появяват в региона само по избори. Затова се чувствам длъжен да припомня някои факти“, споделя Михаил Михалев, водач на листата на „БСП- Обединена Левица“ в областта.

Той е категоричен, че Стефан Данаилов е последният министър на културата, който е дал пари за къщата на славния революционер от Априлското въстание. По думите му са отпуснати 90 000 лв. за ремонта на оградата през 2006 г.

„Вече 20 години обаче никой не си е мръднал пръста за къщата, която вече е почти изцяло рухнала. От Националния клуб „Иларион Драгостинов“ дори споделят, че е имало и друга сума пари, която е била предвидена за къщата, тя е била в размер на 400 000 лв., но и до днес никой не знае къде са“, каза още Михалев.

Според него за възстановяването на къщата сега ще бъдат необходими много повече средства, а отношението на Държавата към дома на славния български революционер е показателно.

„Ще посрещнем 150 години от избухване на Априлското въстание сред руините на къщата, където е живял и израснал един от великите апостоли. Това е подигравка с нашата история, с подвига на Иларион Драгостинов“, категоричен е Михаил Михалев.

Днес къщата е буквално рухнала, а нейното възстановяване ще бъде лична кауза за Михаил Михалев в следващото Народно събрание.

Ученик създаде AI робот от отпадъци

автор:Дума

visibility 583

/ брой: 78

Кратки новини

автор:Дума

visibility 546

/ брой: 78

Тръмп не харесва предложението за мир

автор:Дума

visibility 574

/ брой: 78

САЩ събират дарения за плащане на външния дълг

автор:Дума

visibility 597

/ брой: 78

Авиокомпании съкращават хиляди полети

автор:Дума

visibility 586

/ брой: 78

"Български срещи с Виетнам" в София

автор:Таня Глухчева

visibility 594

/ брой: 78

Търси се причина

автор:Мая Йовановска

visibility 621

/ брой: 78

Политическо фуего

visibility 566

/ брой: 78

Отвъд лошия сценарий

visibility 568

/ брой: 78

Пред БСП има дълъг и стръмен път

автор:Николай Шопов

visibility 660

/ брой: 78

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ