05 Юни 2025четвъртък11:55 ч.

Местан защити Хафъзов

/ брой: 38

автор:Мила Христова

visibility 1703

Хюсеин Хафъзов спомена само 4 имена на осъдени, до един български граждани, родени в България, заяви лидерът на ДПС Лютви Местан, с което се опита да обясни броженията около изброените имена на пострадали при възродителния процес български турци. Лидерът на ДПС поиска да обясни емоционалното изхвърляне на колегата си, известен основно с фразата за "ваканцуване"-то на депутатите. Според Местан не бива да се забравят негативите и пострадалите, защитавали своята идентичност, и било разбираемо тези хора да бъдат почитани.
"Предполагам, че някой в емоционален пристъп прави неизбежната съпоставка, връзка между Осман и Ахмет Давутоглу, политици от други държави. Но колегата поясни, че говори за български граждани. При единия сгреши, че е от с. Искра, а той e от с. Иглика, а другият - Нури Адалъ, е човекът, който изкара 24 години по политически затвори и е известен като българския Нелсън Мандела", каза Местан. "Срещу него ли е протестът на ГЕРБ. Тези хора заплатиха със собствената си несвобода да живеем в демократична България. Все още не е късно НС да преосмисли решението си за текста за провеждане на агитация на майчин език", беше категоричен лидерът на ДПС. Той повтори, че текстът, с който се забранява използването на друг език освен българския в хода на предизборната кампания, е дискриминационен.
Някои колеги от БСП, както и напусналите пленарна зала не са разбрали какво стои зад тези имена, които той изброи, обясни Местан. Докато той се опитваше да обясни защо парламентарното заседание се провали, Хафъзов спокойно се оттегли от брифинга в кулоарите на Народното събрание.
 
 

България е готова да приеме еврото от 1 януари 2026 г.

автор:Дума

visibility 92

/ брой: 100

Иван Иванов оглави Държавната агенция за бежанците

автор:Дума

visibility 89

/ брой: 100

Борбата с насилието е водещ приоритет за кабинета

автор:Дума

visibility 84

/ брой: 100

Назначават още 220 чиновници в агроминистерството и ДФЗ

автор:Дума

visibility 86

/ брой: 100

Нови изисквания за телефоните в ЕС в сила от 20 юни

автор:Дума

visibility 87

/ брой: 100

България защити странджанския билков чай за пазара на ЕС

автор:Дума

visibility 95

/ брой: 100

Пчелари настояват да се намали интервалът за пръскания

автор:Дума

visibility 86

/ брой: 100

ЕС отлага мерки срещу Букурещ заради дефицита

автор:Дума

visibility 84

/ брой: 100

НАТО планира засилване на военната си мощ

автор:Дума

visibility 85

/ брой: 100

Мелони и Макрон преодоляха различията

автор:Дума

visibility 83

/ брой: 100

Накратко

автор:Дума

visibility 72

/ брой: 100

Непростимо

автор:Александър Симов

visibility 66

/ брой: 100

Нелеп пиар

visibility 81

/ брой: 100

Рестарт - тук и сега

автор:Дума

visibility 78

/ брой: 100

"Локалите" - насилници без кауза

автор:Юлия Кулинска

visibility 84

/ брой: 100

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ