Меси удари Нигерия

Треньорът на африканците го обяви за извънземен

/ брой: 145

visibility 12

С 2 гола на суперзвездата Лионел Меси (3 и 45+2) един от фаворитите за световната титла Аржентина спечели трудно с 3:2 срещу Нигерия в последния кръг в група F. 2 гола за нигерийците пък вкара Ахмед Муса (4 и 47), но и двата отбора се класираха за следващата фаза на Мондиала. Меси (3) откри с добавка, след като шут на Анхел ди Мария срещна страничния стълб и рикошира във вратаря Винсент Енеяма. Само 60 секунди след това бърза атака на африканците беше завършена отлично от Ахмед Муса, който със силен диагонален удар от наказателното поле изненада стража Серхио Ромеро и изравни. Превъзходството на аржентинците продължи и в добавеното време Меси отново ги изведе напред с перфектно изпълнен пряк свободен удар. Веднага след почивката "суперорлите" изравниха отново чрез Муса, който се възползва от грешка на аржентинската защита. Твърде скоро обаче Маркос Рохо (50) реализира с глава след корнер и подпечата победата на двукратните световни шампиони. В края на мача Анхел ди Мария и Гонсало Игуаин пропуснаха да направят успеха по-изразителен. Ефе Амброуз пък имаше шанс да изравни, но Ромеро изби опасния му удар в корнер. Аржентина си беше осигурила класиране за следващата фаза още преди мача, но стана четвъртият отбор на Мондиала, завършил с пълен актив в групите след Бразилия, Холандия и Колумбия.
Звездата Лионел Меси бе заменен от Рикардо Алварес в 63-ата мин., но изравни рекорд на Диего Марадона, който вкара 4 гола поред за националния отбор на световното първенство през 1986 година в Мексико, когато "албиселесте" триумфира с първата си титла. Меси реализира втория гол във вратата на Босна и Херцеговина, победното попадение в добавеното време на мача с Иран и 2 гола срещу Нигерия. Освен изравненото постижение на Дон Диего, Меси се изравни в челото на голмайсторите с бразилския си съотборник в Барселона Неймар.
След мача селекционерът на Нигерия Стивън Кеши не спести суперлативите си към 4-кратния носител на "Златната топка". "Аржентина има много добри играчи, но Меси идва от Юпитер. Той е различен. Много е трудно да му се отнеме топката. Не можем да не го уважаваме. Иначе ние бяхме по-агресивни през второто полувреме, играхме и по-добре. Позитивната точка е, че опитвахме да играем нашия футбол, да контролираме мача", каза Кеши.

Около 1600 привърженици на Аржентина не успяха да изгледат на живо шоуто на Меси срещу Нигерия. Причината е, че някои от тях са били с фалшиви билети, а други с пропуски за вече изминали двубои. „Фалшивите билети са били около 1500 и те са конфискувани пред стадион "Бейра Рио" в Порто Алегре“, съобщи майор Клаудио Феоли от бразилската военна полиция.
Двама аржентинци пък са били арестувани, след като са се опитали да откраднат билети от бразилски граждани.