26 Април 2024петък17:39 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Меркел прави Дахау от ЕС!

/ брой: 253

автор:Дума

visibility 1315

Етнос

"Пактът за стабилност на ЕС ще претърпи такава преработка, че държавите-членки с високи дългове или бюджетен дефицит да се наказват априори и по-жестоко!", констатира с трудно удържимо задоволство германският в. "Франкфуртер алгемайне цайтунг".
Впрочем това бе и същността на решенията на сесията на върха на Евросъюза в Брюксел в края на предишната седмица, а именно: да се наказват априори и по-жестоко страните от еврозоната и от ЕС, които се отклоняват от курса за бюджетна дисциплина, наложен от Берлин.
Ако все още има някой, който се съмнява за това кой диктува линията в ЕС, където измежду 27-те ръководители на страните-членки, един или една в конкретния случай е по-равен от останалите 26 в съюза, би могъл да хвърли един поглед върху уводната статия на лондонския "Файненшъл таймс".
"Желязната лейди сложи своя отпечатък", красноречиво гласи заглавието на вестника. "Краят на сесията на върха на ЕС бе дидактичен за това кой е на власт в Европа", започваше статията, която продължаваше така: "Самите ръководители от ЕС, които в продължение на месеци имаха възражения по ревизията на договора от Лисабон, в петък смениха курса и приеха предложение за ограничени корекции. Не бе трудно да се открие причината за тази промяна в позицията на съюза: това бе предложение на Германия!".
"Това бе последният урок, който показа как проблемите на еврозоната с дълга са тласнали Германия към ръководна роля и са я направили още по-значима от дните преди кризата", подчертаваше още британският вестник, стигайки до забележителното политическо заключение" "бъдещето на Европа задължително все повече ще се формира от институциите, хората и събитията в Германия".
С други думи вътрешните процеси в Германия все повече ще определят бъдещето на Европа!
Става дума за кошмарна перспектива както за Европа, така и за Гърция.
Малцина сигурно са гърците, които биха искали да се подчиняват на политическата юрисдикция на всеки германски канцлер. Малко са, разбира се, и европейските народи, които биха възприели като привлекателна и желана една обединена Европа като псевдоним на Четвъртия германски райх.
Предизвикващото настръхване предложение на германския канцлер Ангела Меркел да бъде отнето правото на глас от всяка страна, нарушаваща бюджетната стабилност (бюджетен дефицит до 3 на сто от БВП и таван на държавния дълг до 60 на сто от БВП) разкрива в цялата си свирепост германското схващане за характера на ЕС.
Да се отнеме правото на глас на една страна, участваща в един процес на интеграция на държави, взимащи ежедневно решения, които пряко ги касаят, означава тази страна да е васална, тя да е протекторат и да изпълнява решения, които се взимат от други за нейното управление!
И самият факт, че Меркел се осмели да направи едно такова предложение, свеждащо се до ръста на бюджетния дефицит на една страна, прави тази страна васална, превръща я в протекторат, подчинява я на плановете на Берлин за бъдещето на Европа. В действителност то разкрива как в непосредствено бъдеще ЕС ще еволюира, ако народите на Европа не преградят пътя на германците към Четвъртия райх.
Абсурдът в германската позиция за лишаване от право на глас на страните от Европейския съюз, които имат дефицит от над 3 на сто от БВП, е очевиден. Ако тя бъде приложена сега, тогава от 27-те страни на ЕС правото на глас биха загубили 22!!! От 16-те в еврозоната право на глас биха имали само... две!!! Забавното е, че тези две не са нито Германия, нито Франция, които надхвърлят трите процента от бюджетния дефицит и 60-те на сто от държавния дълг. При това положение двете страни, които ще решават бъдещето на цялата еврозона, ако германското предложение се приеме, биха били Люксембург и Финландия.

13 зърнари са взели 52 млн. лв. субсидии

автор:Дума

visibility 268

/ брой: 80

Войната в Украйна удвои приходите на ВМЗ-Сопот

автор:Дума

visibility 282

/ брой: 80

Хващат най-много негодни банкноти от 10 лева

автор:Дума

visibility 248

/ брой: 80

ВМРО-ДПМНЕ води на първия тур

автор:Дума

visibility 255

/ брой: 80

Расте напрежението между САЩ и Китай

автор:Дума

visibility 317

/ брой: 80

Педро Санчес подава оставка?

автор:Дума

visibility 278

/ брой: 80

Накратко

автор:Дума

visibility 208

/ брой: 80

По български

автор:Евгени Гаврилов

visibility 300

/ брой: 80

15 сергии

автор:Таня Глухчева

visibility 296

/ брой: 80

Хем най-бедни, хем богаташи...

visibility 259

/ брой: 80

Абсурдът "Боташ"

автор:Румен Овчаров

visibility 267

/ брой: 80

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ