17 Октомври 2025петък20:10 ч.

Мъж беше спасен от измръзване над Банско

автор:Дума

visibility 8328

Поредна спасителна акция в планината над Банско. Въпреки многобройните предупреждения за сурово време във високите части, тази сутрин малко преди 5:00 часа, е получен сигнал за бедстващ мъж с измръзване.

Пострадалият, който е български гражданин, е качвал връх Вихрен в късните часове на нощта. На слизане обаче е загубил обувките си. Сам е успял да стигне до хижа "Бъндерица", където е успял да се завие с одеяло и се е обадил на Спешна помощ.

Линейка обаче до мястото не е успяла да стигне. Открит е час по-късно от спасители с шейни. Транспортиран е в Разложката болница за преглед и лечение.

"Попада в някаква дупка, вероятно в снега. Изгубва си обувките и слиза по чорапи надолу до къмпинга. Завива се в някакъв чувал. Измръзнал е. При това положение естествено не може да ходи и е поискал помощ", обясни Венелин Петров – ПСС Банско.

БНТ

Променете Конституцията

автор:Дума

visibility 714

/ брой: 194

Москва: Подготвя се саботаж срещу „Турски поток“

автор:Дума

visibility 746

/ брой: 194

Тръмп разреши операции на ЦРУ във Венецуела

автор:Дума

visibility 805

/ брой: 194

Накратко

автор:Дума

visibility 664

/ брой: 194

Само традиция ли

автор:Евгени Гаврилов

visibility 738

/ брой: 194

Вместо „манджа“ само „подправки“

автор:Юрий Борисов

visibility 686

/ брой: 194

Родолюбци в спорта

visibility 688

/ брой: 194

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ