20 Ноември 2025четвъртък21:50 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Марица с отбори от Турция, Полша и Румъния в Шампионската лига

автор:Дума

visibility 771

Женският волейболен шампион на България Марица (Пловдив) попадна в група Е в групите на Шампионската лига. Маричанки за шести пореден път са в групите на най-добрия европейски клубен турнир. Маричанки ще играят срещу стари познайници – полският Азоти Хемик (Полша) и турския Еджзаджъбашъ ВитрА (Истанбул), с който игра през 2017-а година в квалификациите на Шампионска лига. Марица срещна полякините през сезон 2017-2018 при първото си влизане в групите на турнира. Четвъртият отбор в групата е румънският ЦСМ Търговище (Румъния). Маричанки бяха представяни на жребия в белгийската столица Брюксел от мениджъра Борис Халачев.

Група А
Антонио Караро Имоко (Конеляно, Италия)
Девелопрес СкайРес (Жешув, Полша)
АСПТТ Мюлуз (Мюлуз, Франция)
Квалификант

Група В
Веро Волей (Монца, Италия)
Волеро Льо Кане  (Франция)
Волей Алба Блаж (Румъния)
СК Прометей Днипро, Украйна

Група С
ВакъфБанк (Истанбул, Турция)
Игор Горгондзола (Новара, Италия)
Постдам (Германия)
Квалификант

Група D
Фенербахче Опет (Истанбул, Турция)
ЛКС Комерскон (Лодз)
Алианц МТФ (Щутгарт, Германия)
Квалификант

Група E
Азоти Хемик (Полице, Полша)
КСМ Търговище (Румъния)
Еджзаджъбашъ ВитрА (Истанбул, Турция)
Марица (Пловдив, България)

Старши треньорът на Марица (Пловдив) Борислав Крачанов и мениджърът Борис Халачев дадоха своя коментар в ефира на Макс Спорт 1 за жребия в групите на Шампионската лига.
„Най-важното е пътят за нашите състезателки. Те трябва да израснат, за да могат, когато дойдат мачовете от Шампионска лига, да покажат ниво. Волейболистките ни имат потенциал и ще се постараем да го развием максимално и да покажем едно добро лице. Водим преговори да се подсилим с още една състезателка. Надявам се съвсем скоро всичко да се уточни и с това ще затворим селекцията. Надявам се и тази година да съм най-младият треньор с най-младия състав в Шампионска лига. Всеки мач в Шампионска лига за нашите момичета ще е изключително позитивен. Те ще се изправят срещу най-добрите отбори и състезателки“, заяви Борислав Крачанов.
„Сериозна група ни се падна, покрай такива мачовете младите ни състезателки ще се развиват все повече. Всичко зависи от нашето моментно състояние, моментното състояние и на другите отбори. Очаква ни един дълъг процес на работа, защото първите мачове от групата са в началото на декември. Надявам се да успеем да се подготвим по най-добрия начин и до покажем наистина добро ниво срещу тези отбори и да затвърдим позициите си в Европа“, каза още треньорът на Марица след жребия.
„Няма лесни мачове и лесни отбори, но като гледам останалите групи мисля, че нашата е най-приемливата. Тепърва ще говорим със спортно-техническия щаб и президента на клуба и ще направим планове как да се представим по най-добрия начин в Шампионска лига. Фаворит в групата към момента е отборът на Еджзаджъбашъ“, заяви мениджърът на клуба Борис Халачев, който присъства на жребия в Брюксел.

Банкоматите спират за 2-3 часа в нощта на Нова година

автор:Дума

visibility 891

/ брой: 218

"Лукойл" настоява да продаде международните си активи накуп

автор:Дума

visibility 870

/ брой: 218

Предлагат таван на публичните разходи през бюджета

автор:Дума

visibility 780

/ брой: 218

Русия нанесе масиран удар по Западна Украйна

автор:Дума

visibility 787

/ брой: 218

Саудитска Арабия с нов статут от САЩ

автор:Дума

visibility 851

/ брой: 218

15 убити при удар на Израел в Ливан

автор:Дума

visibility 840

/ брой: 218

Принуждават Мадуро да се оттегли

автор:Дума

visibility 867

/ брой: 218

Две трасета на войната

автор:Юри Михалков

visibility 953

/ брой: 218

Забраните и цензурата

visibility 861

/ брой: 218

Феномен, какъвто световната военна история не познава

visibility 858

/ брой: 218

Румъния увеличава вноса на ток, у нас ТЕЦ спасяват положението

visibility 874

/ брой: 218

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ