16 Август 2025събота12:21 ч.

Манол Генов: Изключително безотговорно е да се тласка страната към избори

автор:Дума

visibility 1337

Изключително безотговорно е да се тласка страната към избори точно в този момент - когато имаме нарастване на цените и повишаваща се инфлация. Едни избори винаги блокират управлението на държавата за известно време, а служебните правителства не могат да провеждат реформи и да приемат някакви по-сериозни мерки.” Това заяви народният представител от “БСП за България” Манол Генов в предаването “Делници” по Евроком.

Актуализацията на бюджета е насочена да смекчи удара на инфлацията и шока на цените”, посочи Генов и изрази надежда, че бюджетът ще бъде актуализиран със заложени в него цели. “Като започнем с увеличаването на пенсиите, продължим с облекченията за семейства с деца, с промяната на стойностите, които ще се полагат на децата с увреждания, стигаме дотам, че тази актуализация има изключителна социална насоченост”, подчерта социалистът.

Народният представител отбеляза, че бюджетът се актуализира няколко месеца след като се прие и не може да се каже дали след 3-4 месеца няма да се наложи нова актуализация. “Това няма да може да се случи без парламент и затова моментът за избори е изключително неподходящ”, изтъкна той.

В тази коалиция БСП е един надежден и лоялен партньор, който изпълнява докрай поетите ангажименти, и така ще си остане”, категоричен бе Генов.

Мисля, че аргументите за смяната на ръководството на ВМЗ Сопот бяха достатъчни. От друга страна, постъпва информация, че поръчките към ВМЗ като производствена структура са се увеличили няколко пъти. След като няколко пъти се увеличават продажбите, редно е да се увеличат и приходите. Дали тази печалба липсва или е прикрита счетоводно, аз не мога да коментирам”, каза той по отношение на актуалните събития около оръжейния завод. По този повод той коментира, че увеличаването на заплатите на служителите от министър Нинова е изключително положително и изрази увереност, че скоро напрежението около казуса ще отмине.

Показаха за първи път българската монета от 1 евро

автор:Дума

visibility 3045

/ брой: 151

Несъбраните пари в бюджета могат да стигнат 8 млрд. лв.

автор:Дума

visibility 3066

/ брой: 151

Икономиката с ръст от 3.1%

автор:Дума

visibility 2977

/ брой: 151

Тръмп и Путин със среща на четири очи

автор:Дума

visibility 2940

/ брой: 151

Съединените щати спират чуждестранните помощи

автор:Дума

visibility 3030

/ брой: 151

Светът остава разделен за пластмасата

автор:Дума

visibility 3529

/ брой: 151

Накратко

автор:Дума

visibility 3111

/ брой: 151

Геополитическо воайорство

автор:Александър Симов

visibility 3256

/ брой: 151

Вода газим, жадни ходим

visibility 3324

/ брой: 151

Срещите Москва - Вашингтон - со кротце и с повече кьотек

visibility 3074

/ брой: 151

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ