Манчестър Юнайтед изхвърли Челси за Купата на Англия

Хавайска компания за слънчеви очила става спонсор на "чцервените дяволи"

/ брой: 34

visibility 728

Челси сдаде ФА Къп, след като в 5-ия кръг на турнира отстъпи с 0:2 от Манчестър Юнайтед. Пол Погба се отчете с гол и асистенция за победителите, които вкараха попаденията си преди почивката.  Французинът асистира на Андер Ерера за първия голв 31-ата минута, а секунди преди края на първото полувреме се разписа във вратата на лондончани. През втората част "червените дяволи" много успешно затвориха играта и оставиха топката в краката на съперника, който показа удивителна неспособност да ги застраши по какъвто и да е начин.
Юнайтед се справи с втори пореден труден съперник в турнира, като в миналия кръг отстрани Арсенал и то отново след гостуване.  Тимът записа 11-а победа от 12 мача на Острова под ръководството на Оле Гунар Солскяер. Единствената загуба тимът допусна през седмицата, когато отстъпи с 0:2 на Пари Сен Жермен в Шампионската лига. Играчите реагираха по много добър начин след тази загуба и не оставиха никакви шансове на Челси, като взеха частичен реванш за загубата от лондонските сини в миналогодишния финал на турнира.
Ситуацията в лондонския клуб е доста различна, като бъдещето на мениджъра Маурисио Сари е под въпрос, а според мнозина той скоро ще бъде уволнен. Част от феновете на “Стамфорд Бридж” изразиха разочарование от действията на треньора при една от смените. В неделя на Челси му предстои финал за Купата на Лигата срещу Манчестър Сити, който се очертава като решителен за бъдещето на Сари.
Отборът на Солскяер започна доста по-активно от домакините и имаше преимущество в началото. Още във втората минута Ромелу Лукаку бе изведен отляво. Белгиецът центрира ниско, но Давид Луис успя да изчисти от опасна позиция. Малко по-късно се стигна до силен, но неточен удар на Лукаку. Постепенно Челси започна да играе малко по-често с топката и заигра по-силно след 11-ата минута, когато лондончани стигнаха до първото си положение пред вратата на Ромеро. Луис стреля от фаул, а вратарят на гостите изби. При добавката стражът отново трябваше да се намесва, тъй като Педро стреля отлично от воле. Гонсало Игуаин също се включи в играта. Той на два пъти получи топката пред вратата на Ромеро, но не се стигна до добър удар.
"Сините" можеха сами да си усложнят мача. Кепа не се справи добре с една върната към него топка и след първото му докосване кълбото му избяга, а Рашфорд бе много близо. Вратарят успя с мъка да избие топката преди нападателят да стигне до нея.
След кратък период, в който битката бе съсредоточена в средата на терена, Манчестър Юнайтед поведе и основна заслуга за това имаше Пол Погба. Французинът, който демонстрира великолепна форма през последните седмици, с прекрасно подаване намери Ерера, който с глава изведе гостите напред.
Тимът на Сари можеше с голяма доза късмет да изравни. В 36-ата минута центриране на Педро се отклони в Шоу и топката изненада Ромеро, но мина малко встрани от горната греда. Опитите на Челси да отговори като цяло не доведоха до нищо сериозно. В края на полувремето Юнайтед нанесе втори удар на домакините. Погба овладя топката в центъра на терена и изведе Рашфорд отдясно. След това за секунди французинът стигна до наказателното поле и нахлу в него, а английският национал го намери с центриране. С глава световният шампион прати топката силно към вратата, а Кепа успя само да я докосне. Погба вече има 9 гола и 6 асистенции в 12 мача под ръководството на Солскяер.
След почивката ситуацията на терена не се промени особено. Още в началото Рашфорд се измъкна от защитата на Челси и се откъсна. Подаването му към Лукаку обаче не бе достатъчно добре и защитата на лондончани успя да се справи. Малко по-късно “червените дяволи” можеха да останат с човек по-малко. Матич извърши нарушение срещу Канте и заслужаваше втори жълт картон, но съдията реши само да го предупреди устно. В 56-ата минута "сините" направиха една от редките си добри атаки. Канте пусна отлично подаване към Педро, но в последния момент Шоу успя да избие топката. В тези минути Челси заигра по-агресивно и гостите трябваше да се справят с известен натиск. Азар успя да се измъкне от защитата на Юнайтед в 64-ата минута и стреля, но след рикошет топката мина над вратата. Белгиецът на няколко пъти опита да създаде нещо и неговите пробиви носеха опасност, но отбраната на гостите успя да се справи. До края лондончани изглеждаха безпомощни, а уверените играчи на Солскяер продължиха да контролират ситуацията и не оставяха никакви пролуки в отбрана. Феновете на Юнайтед започнаха скандирания към Сари с посланието, че той ще бъде уволнен още на сутринта, а част от привържениците се включиха с викове: "Върнете Моуриньо".