17 Юли 2025четвъртък08:12 ч.

Магистрален цирк

/ брой: 164

автор:Мария Нинова

visibility 1408

За годините управление на правителството на Бойко Борисов едно не може да се отрече - събират медийното око. Където Бойко с лентичка, там и камера. Очаквахме през втория мандат да бъде по-кротък. Но Той отново хвърчи с въртолетите с подострена ножица в готовност за ново телевизионно представление. Иначе Той не обичал да гледа телевизия. Но телевизията обича него. Такъв възторг, такова прехласване, направо да те обземе усещане, че е свършено нещо велико за народа, пък то поредната лентичка... Новото е, че в рязането на лентички се появи конкуренция - все по-често се проявява друг министър, а именно Лиляна Павлова. Ако не й завижда, премиерът направо трябва да похвали Мис министърката на регионалното развитие и благоустройството.
Толкова искат да изпъкнат и да се изтъкнат като строителите на България, че куриозните случки са неизбежни. Няма да коментираме как Павлова откриваше пешеходни пътеки. Няма да обръщаме внимание и на това, че магистралите им се рушат броени месеци след откриването им. Няма и да изразим мнение, че сме ставали свиделите как се изсипва асфалт в дъждовно време. Толкова си могат хората. Дотам им се простира професионализмът.
Но вече идва в повече медийната шумотевица около всичките им лентички. Куриозен случай се развихри и миналата седмица. Новината, че отварят нов 3-километров участък на АМ "Струма" толкова се наби в очите на хората, че ще вземеш да си помислиш, че са построили мост до Луната. Е, въпросният участък бе официално открит от новата покровителка на лентичките. На всичкото отгоре движението бе спряно, за да може Павлова да говори пред камерите, ама и закъсня за помпозното  откриване, за което бе впрегнала и председателя на управителния съвет на агенция "Пътна инфраструктура" Лазар Лазаров, и областния управител на Благоевград Бисер Михайлов. Тяхната роля бе да ни обяснят какво удобство ни предоставят, като пускат 3 км от магистралата. Какво ли ще бъде, като пуснат цялата магистрала? Не ни се мисли. Ще докарат хеликоптерите, целия Министерски съвет, а защо да не спретнат и някое тържество със заря насред пътя.
Все повече хора се възмущават от този цирк на лентички. Усещането, че властта се опиянява от самозабравянето си, расте с всеки изминал ден. Докога ще позволяваме клоуните на арената да ни мислят за маймунките в представлението?


 

Тръмп плаши Русия с "тежки мита"

автор:Дума

visibility 1058

/ брой: 129

Лавров се срещна със Си Дзинпин

автор:Дума

visibility 1215

/ брой: 129

Разследват евродепутат, за когото Аушвиц е "фейк"

автор:Дума

visibility 1370

/ брой: 129

Символ

автор:Александър Симов

visibility 1326

/ брой: 129

Приключи ли терапията

автор:Евгени Гаврилов

visibility 1176

/ брой: 129

Епични провали

visibility 1320

/ брой: 129

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ