27 Февруари 2026петък07:34 ч.

Любен Дилов-син: Помислете колко пари ще струват още едни избори

автор:Дума

visibility 615

От ГЕРБ не дадоха пресконференция, но пред централата на партията, да говори с журналистите, изледе Любен Дилов-син. Не коментира резултатите, не каза кога ще има официално изявление, не прогнозира с кого ще се коалира ГЕРБ, нито дали Борисов ще е отново премиер. Но пък отправи призив към българите - да пресметнат колко скъпи са едни избори и дали България може да си позволи да похарчи още милион и нещо за организацията на още един вот. При все че през тази година има и президентски избори, а и трябвало да се борим с последиците от ковид кризата.

„При толкова много победители тази вечер, които чуваме, коалиция ГЕРБ-СДС не е необходимо да излиза и да напомня,че за 14 път поред печели избори. Това са петите поредни парламентарни избори. Мислим,, че има голям победител тази вечер и това са българите, които излязоха да гласуват, въпреки стреса, въпреки Ковид, въпреки лошото време. Адмирации на първо място“, каза Дилов-син, който бе водач на листата на ГЕРБ в Бургас.

„В момента е една много весела ситуация, в която всички се поздравяват, говорят, правят проекти за кабинети. Това, за което трябва да си даваме сметка, е, че изборите, които завършваха, струваха около 150 млн лева. Ако има нови избори поради невъзможност на бъдещите депутати да съставят нов кабинет, те ще струват още минимум 100 млн. лева. А има и президентски избори, които ще струват около 100 млн. лева“,  разви тезата си той.

И добави: „Важно е като поизтрезнеем от тази изборна нощ и големите победи, които празнуваме, да си дадем сметка дали можем да похарчим 350 млн. лева в рамките на тази година, в която трябва да се съвземем от ковид, да преодолеем последствията от него. Това не оферта, а разум към всички, които ще бъдат в следващия парламент“, заяви Дилов-син.

Не виждам смисъл да се преговаря в момента, лаконичен беше той в отговор на въпрос от журналисти с кого ще се коалира ГЕРБ в следващия парламент.

 После пожела на репортерите да са здрави и ги посъветва да отидат да пият чай в тази студена вечер. Намекна, че утре ще има изявление на премиера Бойко Борисов.

Нов регламент за търговията с птиче месо влиза в сила на 9 март

автор:Дума

visibility 1425

/ брой: 39

България с амбиция да стане трасе за американски газ към Украйна

автор:Дума

visibility 1468

/ брой: 39

Пристигна първият от 6 кораба с аржентински слънчоглед

автор:Дума

visibility 1469

/ брой: 39

С над 70 на сто намаляха руските туристи в България

автор:Дума

visibility 1403

/ брой: 39

Крои се диверсия срещу "Турски поток"

автор:Дума

visibility 1500

/ брой: 39

Германия се отказва от „зелено“ отопление

автор:Дума

visibility 1367

/ брой: 39

Марица залива Източна Гърция

автор:Дума

visibility 1448

/ брой: 39

Накратко

автор:Дума

visibility 1444

/ брой: 39

Ще видите вие!

автор:Александър Симов

visibility 1480

/ брой: 39

Изкривени представи

автор:Таня Глухчева

visibility 1471

/ брой: 39

Капиталовият парадокс на България

автор:Гарабед Минасян

visibility 1463

/ брой: 39

Концесиониране по терлици

автор:Ваня Григорова

visibility 1483

/ брой: 39

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ