05 Май 2024неделя10:25 ч.

Лудогорец загуби и от Тотнъм в Лига Европа

/ брой: 212

visibility 624

Тотнъм победи Лудогорец с 3:1, като гост в трети мач от група J на Лига Европа. Англичаните диктуваха събитията на терена през целия мач, като попаденията за тях бяха дело на Хари Кейн, Лукас Моура и Джовани Ло Селсо. Попадението на нападателя бе под №200 за него във всички турнири в общо 300 мача с екипа на "шпорите". За родния шампион пък точен бе Кауидиу Кешеру.
Двубоят започна ударно за Тотнъм, като гостите можеха да отбележат още във 2-ата минута. Хари Кейн бе изведе отлично зад гърба на защитата на Лудогорец, но изстрелът му мина над напречната греда на Пламен Илиев. Малко по-късно гостите стигнаха до най-чистото си положение, което отново бе дело на капитана Хари Кейн. Нападателят получи много добро подаване от левия фланг и с удар от извън наказателното поле нацели лявата греда на Лудогорец. Тотнъм продължи да натиска здраво Лудогорец и в 9-ата минута получи право да изпълни фаул пред вратата на домакините. Зад топката застана Гарет Бейл, който стреля опасно, но Пламен Илиев успя да избие в корнер, съобщи dsport.bg.
В 13-ата минута Тотнъм най-накрая стигна до гол. Негов автор стана Хари Кейн, който се разписа с глава след центриране ма Лукас Моура от корнер. Това бе негов гол №200 във всички турнири в общо 300 мача за "шпорите". В 20-ата минута Джовани Ло Селсо опита да затрудни Пламен Илиев с удар от разстояние, но топката мина встрани от вратата. Веднага след това играчите на Лудогорец допуснаха грешка, като на добра позиция се озова Лукас Моура, но и той стреля покрай страничната греда. В 22-ата минута Лудогорец стигна до първата си ситуация в мача, след като получи право да изпълни ъглов удар. След центрирането се получи разбъркване пред вратата на Тотнъм, но играчите на Жозе Моуриньо изчистиха. Малко по-късно Тотнъм бе много близо до втори гол. Хари Кейн подаде към Лукас Моура успоредно на голлинията, Жордан Икоко успя да се намеси, топката попадна в Мат Дохърти, който стреля, но Пламен Илиев изби в корнер.
В 33-ата минута Тотнъм вкара втори гол във вратата на Пламен Илиев. Гарет Бейл изведе много добре Хари Кейн в наказателното поле и нападателят подаде успоредно на голлинията където Лукас Моура засече топката в мрежата. В ответната атака Лудогорец отправи първия си удар към вратата на Тотнъм. Кешеру стреля, но ударът му се отби в крак на бранител и мина покрай страничната греда.  В 38-ата минута Хари Кейн бе близо до втори гол, след като се оказа зад гърба на отбраната на Лудогорец и стреля силно, но Пламен Илиев спаси.
В началото на второто полувреме Лудогорец върна един гол във вратата на Тотнъм. Негов автор стана Клаудиу Кешеру. Бернард Текпетей опита да стреля, но се подхлъзна и топката се озова във въздуха. В крайна сметка тя попадна в Кешеру, който от непосредствена близост се разписа. Тотнъм отговори с удар на Карлос Винисиус, който обаче от точката за изпълнение на дузпата прати топката над надпречната греда. Малко по-късно "шпорите" имаха възможност да вкарат трети гол. Мат Дохърти намери много добре Джовани Ло Селсо, който стреля, но встрани от вратата.
Тотнъм стигна до трети гол в 62-ата минута. Току що влезлият в игра Хюн-мин Сон бе изведен много добре в наказателното поле на Лудогорец и с отличен пас намери Джовани Ло Селсо, който от границата на вратарското поле прати топката в мрежата на Пламен Илиев. В 66-ата минута "шпорите" създаде поредното си опасно положение. Стефан Бергвайн получи много добър пас от Сон в наказателното поле и опита удар по диагонала, който обаче излезе в аут. Лудогорец отговори с удар на Доминик Янков, който напредна в полето на Тотнъм и опита да затрудни Джо Харт от далечно разстояние, но изстрелът му бе много слаб и бе лесно уловен от бившия английски национал. В следващата атака Каули се озова на добра позиция в наказателното поле, но не намери очертанията на вратата.
В 73-ата минута Лудогорец създаде доста добро положение пред вратата на Харт. Каули се озова на отлична позиция и стреля веднага, но точно в ръцете на вратаря. В 83-ата минута Пламен Илиев изтърва топката след тежък удар от фаул на Пиер-Емил Хойберг, но вратарят реагира много бързо и успя да я улови преди да попадне в краката на играч на съперника. До края на срещата Тотнъм намали оборотите и футболистите на Лудогорец опитаха да създадат нещо по-опасно пред вратата на гостите, но така и не успяха. Англичаните също имаха 1-2 положения, които обаче не застрашиха Пламен Илиев.
По този начин Лудогорец продължава да е на последно място в своята група с нула точки след 3 изиграни срещи. Тотнъм пък имат 6 и заемат втора позиция във временното класирането преди мача между Антверп и ЛАСК Линц.
Лудогорец - Тотнъм 1:3
Голмайстори: 0:1 Хари Кейн 13', 0:2 Лукас Моура 33', 1:2 Клаудиу Кешеру 50', 1:3 Ло Селсо 62'