Лудогорец се срина за 5 мин.

С човек повече шампионите допуснаха обрат с 1:2 в Братислава

/ брой: 165

visibility 584

Лудогорец успя сам да си подреже крилете и загуби с 1:2 при гостуването си на Слован в Братислава в първия мач от II предварителен кръг на Шампионската лига. Българският шампион откри чрез финланеца Тео Мантула (65) и води в резултата с 1:0 чак до 87-ата минута, при това с човек повече на терена. Разградчани обаче се сринаха и за 5 минути допуснаха гола и пълен обрат, с който пропиляха аванса си преди реванша на 24 юли.
Съперниците направиха принудителни смени още в първите 10 минути, като за шампионите на България се контузи новото бразилско попълнение Мишел Платини, заменен от Роман Безяк. Капитанът на домакините Игор Жофчак получи травма още в 5-ата мин. и отстъпи място на мощния Филип Хлоховски.
Финландецът Мантула откри с добавка при меле, а после вратарят Владислав Стоянов спаси дузпа на Павел Форщ, отсъдена пресилено от английския съдия Антъни Тейлър за нарушение на Козман Моци. Британецът изгони бранителя на Слован Ерик Грендел в 81-вата мин. след груб фаул и втори жълт картон. Резервата Роман Безяк обаче пропусна отлични възможности, изведен от дейните халфове в зелено, но не успя да нанесе решителен удар. С 10 души домакините се върнаха в мача с 2 попадения на Юрай Халенар (88 и 90+3). Ветеранът, влязъл в 76-ата мин., с топовен шут от 20 м разтвори ръцете на националния страж Стоянов и изравни. След това резервата Димо Бакалов пък излезе очи в очи срещу вратаря Путночки, който тръгна да го пресреща и нападателят си поведе с ръка топката, за което получи жълт картон.

Ветеранът Юрай Халенар поздравява публиката на Слован, след като с 2 гола в края обърна Лудогорец с 2:1 в първия мач от II кръг на Шампионската лига

Вместо да си тръгне поне с равен от Братислава обаче, Лудогорец сътвори страхотна глупост, като допусна гол в добавеното време. Владо Стоянов фаулира Лестър Пелтиер на границата на пеналта и после бе наказан от Халенар от 11-те метра.
Така Слован взе своето срещу Лудогорец, след като владееше повече топката, но нямаше особено много голови положения. Разградчани ще имат да наваксват гол пасив, но пък се прибират у дома с попадение на чужд терен. Миналата година при дебюта си в Шампионската лига те отпаднаха от достигналия групите Динамо Загреб с 2:2 и 2:3, като и в двата мача допуснаха голове в заключителните минути.

След мача:
Кирил Домусчиев, собственик на Лудогорец:
"Явно такава ни е съдбата. Никога не ни е било лесно. Шампионските титли също винаги сме ги печелили в последния момент с доста трудности. Такава е орисията на Лудогорец. Да се надяваме, че късметът ще бъде при нас все някога. Предполагам, че имаме и много хора, които ни кълнат. Не виждам на какво мога да го отдам. Никога не ме е гонил такъв карък в живота ми. Играем с обновен състав с доста нови играчи и такива, които са играли по-малко през годината. Считам, че при този състав се представихме сравнително добре. Изключвам последните десетина минути, където и физически не издържахме, а и късметът се обърна срещу нас. Най-важното е, че момчетата разбраха, че Слован не е непреодолим отбор. Резултатът не е толкова лош за нас. Предстои ни реванш. Имаме възможност да продължим. Съдбата на треньора Ивайло Петев не може да зависи само от един мач. Тя зависи от играта на отбора, от визията му за играта, от уменията да мотивира. В момента ние не решаваме съдбата на треньора на база на даден мач."
Ивайло Петев, треньор на Лудогорец:
"Мачът бе решен, когато Слован заигра с човек по-малко и все пак вкара 2 гола. Загубихме мача по наивен начин. Когато водехме, трябваше да играем различно. Много съм разочарован от резултата, но това е футболът. Дадохме шанс на Слован. Все още имаме шанс за класиране. Ще направим всичко, за да победим в реванша, но не можем да правим такива грешки като в мача в Братислава.“