Българският шампион Лудогорец картотекира последното си ново попълнение Якуб Пьотровски за снощния мач срещу Динамо Загреб от III предварителен кръг на Шампионската лига. Разградчани се възползваха от възможността в последния момент да направят промени от първоначалната картотека, която бе подадена в края на миналата седмица. Полякът влезе на мястото на Бранимир Костадинов, който иначе е част от втория тим на шампионите.
Лудогорец запълни цялата квота от 25 човека, които има право да картотекира в Лист А за европейските турнири. По принцип това бе трудно постижимо за българския отбор през годините, тъй като не можеше да изпълни ограниченията, които УЕФА налага.
Сред тези 25 картотекирани футболисти трябва да има минимум 4 футболисти, които са се развили в дадения клуб в периода между 15 и 21 години и още 4 играчи, които в същия период са били част от клуба.
Собствените юноши на Лудогорец в Лист А са Доминик Янков, Иван Йорданов, Тихомир Димитров и Хюсеин Кельовлуев, макар последните двама да играят само в дубъла. Четиримата българи пък са националите Антон Недялков, Георги Терзиев, Кирил Десподов и Спас Делев.
Останалите 17 квоти са запълнени от чужденци.
"Много трудни мачове предстоят на Лудогорец срещу Динамо Загреб. Всичко може да се случи. Лудогорец продаде двама много важни играчи, макар Сотириу да остане за мачовете с Динамо. Но колко ще бъде тук, когато знае, че ще получава милиони в Япония?! Динамо е гранд на Балканите, знаете колко скъпо и какви футболисти продава от години", коментира пред БР Медия бившият национал Емил Кременлиев.