17 Май 2024петък09:01 ч.

Лудогорец детронира Славия след дузпи

/ брой: 213

visibility 898

Шампионът Лудогорец се промъкна през иглени уши до 1/4-финалите за купата. "Орлите" биха Славия с 6:5 след дузпи (2:2 в редовното време и продълженията) и така детронираха актуалния носител на трофея. Пред полупразните трибуни в Разград в герой се превърна вратарят Хорхе Броун, който не бе убедителен при шутовете на Галин Иванов (15 и 77), който на 2 пъти го завари неподготвен, но после изби ударите от бялата точка на Милен Гамаков и Георги Йомов. За домакините само Лукас Саша не успя да уцели вратата на Георги Петков. В редовното време 42-годишният национал пази стабилно, но се пропука при фамозните изстрели на Якуб Швиерчок (35 и 74). Така Лудогорец продължава да се бори на три фронта.
"С оглед това, че играхме продължения и бихме дузпи, не е било никак лесно. Турнирен мач, опитахме се да решим мача в 90 мин., изпуснахме положения, Славия използва възможностите си. Дузпите винаги са били по-специални за играчите, тъй като там се иска повече опит. Славия направи добри контри, възползва се от тях, ние създадохме много положения, трябваше да ги реализираме, за да бъде по-спокоен мачът, но не успяхме", каза треньорът на "орлите" Антони Здравков-Сухия.
"Футболистите се бориха здраво, но при последните 2 дузпи явно умората надделя. Иначе стана хубав мач с 4 гола, първото полувреме играхме със страх, но второто играхме добре, имахме ситуации. Този път при дузпите не успяхме да спечелим. Когато играеш срещу най-добрия отбор в България, може да го има страха, нещата се поправиха второто полувреме и играхме това, което искахме. Имаме доста кадрови проблеми, надявам се контузените да се оправят по-бързо. Два пъти се върнахме в мача, заслужихме и да спечелим при дузпите, но този път не ни се получи", заяви наставникът на "белите" Златомир Загорчич.

Аржентинският вратар на Лудогорец Хорхе Броун спаси 2 дузпи на Славия и класира "орлите" на 1/4-финал за купата
Снимка ludogorets.com

Резултати
Купа на България
1/8-финали
Лудогорец - Славия 2:2 (6:5 след дузпи) 0:1 Г. Иванов (15) 2:1 Швиерчок (35 и 74) 2:2 Г. Иванов (77); Етър - Верея 3:0 1:0 Руменов (51) 2:0 Ив. Стоянов (82) 3:0 К. Стоянов (87); Черно море - Левски 2:2 (7:6 след дузпи); Локо Сф - Септември Сф 2:3; Дунав - Локо Пд 1:2; ЦСКА-Сф - Витоша Б 3:1; Струмска слава - Черноморец Бч 3:1; снощи: Берое - Ботев Пд.