Скандален съдия опорочи реванша от 1/4-финалите

/ брой: 79

автор:Марин Милашки

visibility 109

Сензационно ЦСКА отпадна на четвъртфинал за Купата на България след загуба от Локо Сф с 0:1 на стадион "Българска армия". Успеха на "железничарите" донесе Даниел Пеев (84) от спорна дузпа. В първата среща съперниците завършиха 0:0 в Своге. Локо Сф пръв си осигури участие на полуфиналите, жребият за които ще се тегли днес.
"Червените" играха слабо и не заслужаваха да продължат, но съдията Калин Людмилов опорочи мача и се превърна в главно действащо лице пред малцината зрители на стадиона в Борисовата градина. Реферът обърка тотално двубоя в последните десет минути. Той свири абсолютно несъществуваща дузпа за гостите. Вратарят на ЦСКА Томас Черни фаулира Бранимир Костадинов пред наказателното поле. На повторенията ясно се видя, че нарушението е категорично извън полето, въпреки че нападателят на Локо Сф се хвърли вътре. В първия момент Калин Людмилов даде фаул за Локомотив. След консултация с помощника си Ивайло Милков главният арбитър даде дузпа!
В последващите протести той вдигна втори жълт картон и изгони Костадин Стоянов, но малко по-късно промени решението си и отмени картона, твърдейки, че го е показал на Апостол Попов. Реферът дотърча до резервната скамейка и изгони треньора на Локомотив София Емил Велев. Дузпата бе изпълнена след 5-минутни разправии и Даниел Пеев не пропусна да реализира. Минута преди добавените 5 Людмилов показа втори жълт картон и изгони Бранимир Костадинов, който изрита топката след свирена засада.
 През първото полувреме и двата отбора играха слабо и не създадоха почти никакви голови положения. ЦСКА като че ли имаше малко повече превес, но не успя да застраши Божидар Митрев. Нджонго Присо отново беше много активен отдясно, но за кой ли път не показа грам ефективност. В 24-тата минута камерунецът нахлу в наказателното поле, но би слабо. Пет минути след това главният съдия Калин Людмилов пожали Присо, след като за грубо нарушение не му показа дори и жълт картон. От последвалия фаул Маркиньос опита да изненада Томас Черни, който едва изби топката в корнер. В 44-тата минута Присо проби отдясно в наказателното поле и шутира над вратата. Спас Делев пък не успя да надиграе снажните защитници на Локомотив Александър Бранеков и Александър Дюлгеров. В 51-вата минута вратарят на ЦСКА Черни се превърна в герой, след като спаси сигурен гол. Бранимир Костадинов напредна отляво, стреля по диагонал, а стражът с пръстите си изби топката в корнер. В 60-ата минута защитник на ЦСКА изчисти топката, преди да попадне в Том, който чакаше на празна врата. В 69-ата минута Милен Радуканов извади неубедителния Делев и пусна на терена Мартин Камбуров, но и той не успя да огорчи бившия си тим.

След мача
Милен Радуканов (треньор на ЦСКА):
"Щом сме загубили, сигурно е справедливо. Не видях ситуацията за дузпата, защото бях далеч. Аз казах, че няма да коментирам съдиите. Продължаваме да гледаме напред. Направихме 2-3 добри мача, но типично по български манталитет свалихме темпото. Явно си помислихме, че сме станали страшна работа. Но се видя, че не сме станали страшна работа. Не очаквах, че без наказаните Бандаловски и Лукас ще играем толкова слабо. Затова сме 20 човека, да се раздават всички на 100%. Явно имаше и умора, но и Локомотив игра преди 2 дни, така че нямаме оправдания. Разочарован съм от отбора като цяло. На полувремето говорихме на висок тон доста, но някой път това има обратен ефект. До края на сезона ще опитаме да налагаме млади момчета, да изграждаме стил и да не разочароваме тези хора, които идват по трибуните".

Емил Велев (треньор на Локо Сф)
"Знаехме, че ЦСКА има добри футболисти, но ние използвахме нашите шансове и стигнахме до победата. Можехме да вкараме още преди дузпата. Мислех, че няма да имаме мачове повече в сряда, но виждате, че трябва да играем поне още 2. Съдията ме изгони, защото бил съм влязъл на терена. А щом страничният съдия е казал, че има дузпа, значи е така. Според мене вратарят Черни трябваше да бъде изгонен, а изгониха мене и нямам представа защо. Бранимир Костадинов и Александър Бранеков ще ни липсват, но има хора, които могат да ги заместят. Искам от нашите футболисти да играят с по-голямо самочувствие, защото ние имаме добри играчи и те трябва да го демонстрират".