20 Април 2024събота08:36 ч.

Левски стартира със загуба през 2021 г.

Кошмарен дебют на новия вратар на "сините"

visibility 38

Отборът на Левски стартира със загуба 2021 година и кошмарен дебют на Звонимир Микулич. Хърватският вратар бе в основната на поражението с 1:2 от Домжале, тъй като носи огромна вина и за двата гола в своята врата. "Сините" допуснаха обрат в рамките на 180 секунди между 76-ата и 79-ата минути, след като водеха с гол на 17-годишния Марин Петков. Младокът се разписа в 23-ата минута, а Матей Подлогар (76) и Габер Доброволич (78) донесоха обрата и успеха на словенския тим.
Сериозен пропуск направи 17-годишният Марин Петков в 7-ата минута. Тийнеджърът, който не можеше да тренира заради забраната за спортисти до 18 години да тренират в условията на пандемията, получи подарък от вратаря Грега Сорчан, който сбърка при изнасянето на топката и му я подаде. Юношата пое топката, но стражът поправи грешката си и спаси, хвърляйки се в краката му. Това обаче ядоса Мартин Петков, който чакаше подаване на празна врата в близост, но съотборникът му реши да играе сам. Малко по-късно Марин обаче се реваншира и даде аванс на Левски. Този път младокът бе точен очи в очи с вратаря. Това се случи в 23-ата минута, а попадението е първо за 26-кратните шампиони за 2021 година. Нападателят получи подаване от Юруков, след което технично преодоля Сикошек и прати топката в мрежата.
Преди него Илия Юруков също пропусна след самостоятелен пробив.
"Сините" пресираха противника и това позволи пред тима да има още една възможност, която беше пропиляна от Юруков. Халфът стреля с неудобния си ляв крак далеч от целта, докато Мартин Петков го чакаше на отлична позиция. В 30-ата минута Вуклишевич пропусна с глава, а Михайлов без проблем спаси. Вратарят пресече и две опасни атаки на словенците, които взеха инициативата в тези минути.
С отлично изпълнена странична ножица Мартин Петков (39) разтресе гредата на Домжале. Минута преди почивката Марин Петков не успя да намери Робърта и така Левски пропусна да удвои.
На почивката Стоянович направи пет промени. Звонимир Микулич смени Михайлов и дебютира за Левски, Мартин Райнов, Насиру Мохамед, Стивън Петков и Здравко Димитров замениха Мартин и Марин Петкови, Робърта и Даске. Хубав пробив на Димитров завърши с дълго подаване към Найденов, а Галчев пробва слаб удар от добра позиция.
Противникът направи десет промени до 60-ата минута, а Микулич показа рефлекс при удар на Сукулич.
Малко след това гол на Стивън Петков бе отменен поради засада, а при следващата атака Домжале нацели гредата.
В 76-ата минута Симеон Славчев се завърна в игра след дълго време. Секунди по-късно Домжале изравни. Това стана след сериозна грешка на дебютанта Сукулич, който излезе лошо при центриране.
Две минути по-късно новото попълнение на Левски направи своя дебют кошмарен, след като отново беше виновен за попадение в своята врата. Този път точен с глава бе Доброволич.
Валери Божинов и 15-годишният Ники Арахангелов влязоха в последните десетина минути.
Двете нови попълнения Звонимир Микулич и Ребин Сулака не стартираха в мача. Хърватският вратар бе резерва, а бившият защитник на Арда още не е пристигнал в синия лагер.
Наставникът Славиша Стоянович заложи на капитана Николай Михайлов, както и на Алекс Петков, Живко Атанасов и Георги Александров като централни защитници в схемата 3-4-3. Ивайло Найденов, Патрик-Габриел Галчев, Илия Юруков и Тома Даске бяха халфовете, а тийнейджърите Марин Петков и Мартин Петков помагаха на Найджъл Робърта.
Така Левски излезе с осем титуляри, които са продукт на синята школа. Единствено 21-годишният Алекс Петков и чужденците Даске и Робърта не са минали през "Герена" в юношеските си години.
Домжале е пети в Словения през зимната пауза, като изостава на 13 точки от лидера Марибор. Славиша Стоянович е най-добрият треньор в историята на тима, след като изведе клуба до единствените две титли на Словения през 2007 и 2008 г.
„Сами сме си виновни. Два пъти загубихме концентрация. Доволен съм от първото полувреме, не съм доволен от втората част. Трябва да сме по-бързи, по-отговорни. Това е. Имахме положения, за да затворим мача при 1:0. Но не бяхме концентрирани. Трябва да работим върху реализирането. Както се случи, съперникът имаше статични положения и обърна мача. До 60-ата минута съм доволен. Трябваше някои играчи да изтърпят да са на терена 90 минути. Чакаме нови играчи, дано дойдат по-скоро", заяви Славиша Стоянович.
"До момента всичко планирано е направено. Играчите дават максимума на тренировка. Но това, което правим на тренировка, трябва да го правим и на мача. Нормално е. Аз искам нови играчи. Сулака трябва да дойде утре. Близо сме до договорка с още един футболист. Ако имаме нови, то те трябва да са по-качествени от сегашните. Не трябва да взимаме играчи от Youtube или по снимки. Трябва да имаме повече информация за тях. Аз не искам да губим или да  завършваме наравно. Така трябва и играчите да мислят. Когато резултатът не е добър, трябва да се атакува. Футболът се играе 90 и повече минути. Доволен съм от младите. Трябва спокойствие и да се работи. Да не бързаме, да не се претоварим, да чукнем на дърво. Слушат младите“, добави наставникът.

БСП огласява днес доклада за договора с ,,Боташ"