02 Януари 2026петък11:28 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Левски ще реже заплатите с 50%

"Сините" гласят отбор само от българи следващия сезон

/ брой: 58

автор:Дума

visibility 915

Ръководството на Левски обмисля да намали наполовина заплатите на своите звезди. Изпълнителният директор на клуба Павел Колев, спортният директор Ивайло Петков и старши треньорът Петър Хубчев се срещнаха с част от футболистите, които са в София, а с други се чуха по телефона. На този етап българите са съгласни, както и по-голяма част от чужденците, които разбират тежката ситуация в цял свят. Разговорите с останалите играчи ще продължат.
След обявяването на извънредно положение в България на 13 март играчите имат забрана да тренират, а първенството е спряно поне до месец май. Павел Колев призна, че клубът има да изплати 50% от месечните възнаграждения на играчите за януари, както и целите заплати за февруари, и предлага на футболистите да си намалят с 50% парите, докато не тренират и не играят мачове. Те ще започнат да получават договорените си заплати след като ситуацията се оправи.
Шефовете на "сините" обаче няма да пипат парите на юношите, които са най-ниските в отбора. Ако всичките звезди на Левски се съгласят да намалят заплатите си, ще бъдат спестявани около 200 000 лв. на месец. Треньорският щаб не е получавал пари от 2 месеца, но също ще си намали двойно заплатите солидарно с играчите.
Основната цел пред клуба е оцеляването с оглед на финансовия колапс, но и спечелването на Купата на България, ако пандемията премине по-леко и първенството бъде подновено.
Левски няма да търси чужди попълнения през лятото. След края на сезона основната задача остава свиване на бюджета, което ще стане чрез раздяла с най-скъпоплатените играчи. Павел Колев вече обяви, че бюджетът е орязан до 1,2 млн. лв. на месец, но за да оцелее Левски, затягането на коланите трябва да е по-сериозно. За да се вместят в тези параметри, "сините" ще опитат да продадат чужденците или да се разделят с тях. Силно игралите Хали Тиам и Филипе Нашименто, както и разочарвалите с изявите си Дени Алар и Франко Мазурек, напускат като свободни агенти.
На останалите чужденци ще се търсят отбори.
През лятото "сините" ще взимат само българи, а чужденец може да бъде привлечен само като свободен агент от роден клуб, който вече се е адаптирал вече у нас. На "Герена" се връщат и преотстъпените, а нови попълнения може да има и от юношите от школата.
Нападателят Валери Божинов пък обяви в интервю за Нова ТВ, че е готов да играе в Левски без пари. "Ако Левски ме иска, съм готов да се върна. Готов съм да играя на "Герена" без пари. Може заплатата ми да отива за благотворителност или за развитието на школата на клуба. Призовавам футболистите да започнат да правят дарения", заяви
Божигол.

"Сивата икономика" у нас остава висока в сравнение с ЕС

автор:Дума

visibility 31980

/ брой: 241

Над една трета от българите живеят в пренаселени жилища

автор:Дума

visibility 20357

/ брой: 241

Готови са новите такси за документите за земя

автор:Дума

visibility 23645

/ брой: 241

Ограничава се плащането на винетки до Нова година

автор:Дума

visibility 19067

/ брой: 241

Снимка на деня - 22.12.2025 г.

автор:Дума

visibility 25855

/ брой: 241

Раждането в Китай - безплатно от 2026 г.

автор:Дума

visibility 33365

/ брой: 241

Взрив в автомобил уби руски генерал

автор:Дума

visibility 26976

/ брой: 241

Пекин въвежда мита на млечни продукти от ЕС

автор:Дума

visibility 19044

/ брой: 241

Протуберансите на политическата 2025-а

автор:Юлия Кулинска

visibility 44833

/ брой: 241

Участието в управлението не беше грешка

автор:Александър Симов

visibility 43407

/ брой: 241

Подлост

автор:Александър Симов

visibility 39347

/ брой: 240

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ