Левски "се удави" в Черно море

"Сините" пак отпадат за купата след дузпи

/ брой: 212

visibility 1178

Левски за пореден път отпадна в турнира за Купата на България след дузпи. Във Варна "сините" отстъпиха накрая на Черно море С 4:5 при 11-метровите удари. Преди това редовното време и продълженията завършиха 2:2.
От бялата точка за гостите се провалиха португалците Фелипе Нашименто и Нуно Рейш при изпълнението на решителните пети и шести удари. Първо Нашименто се подхлъзна и стреля край вратата на Благой Макенджиев.  После пък Рейш разтресе гредата, но топката тупна пред голлинията. За варненци пропуск при втората дузпа направи Георги Божилов. Брадатият нападател обаче остави "моряците" в мача с изравнителен гол в 91-вата мин., когато "сините" се чувстваха победители и се прибраха да бранят крехката си преднина.
За домакините точни от 11-те м бяха капитанът Георги Илиев, Радослав Василев, резервата Патрик Андраде и бившите левскари Васил Панайотов и Пламен Димов. За "сините" не пропуснаха Йерсон Кабрал, защитниците Давид Яблонски и Милош Цветкович и опорният халф Хали Тиам.
Йерсон Кабрал (9) откри, след като при удара му топката рикошира в гърба на Васил Панайотов след удар от границата на наказателното поле и изненада Макенджиев.
Тъкмо преди гола терена с тежка контузия напусна исландският защитник на гостите Холмар Ейолфсон. Атанас Зехиров (122) обаче набързо изравни след пас на Георги Илиев.
В 34-ата мин. Левски поиска дузпа за игра с ръка на Пламен Димов в наказателното поле след центриране на Габриел Обертан. Реферът Ивайло Стоянов-Сватбата обаче си замълча.
През втората част Тиам (78) отново изведе гостите напред след разбъркване в наказателното поле и асистенцията на Давид Яблонски. В първата минута на добавеното време пък влезлият като резерва Георги Божилов изравни за 2:2 и вкара мача в продължения.
Така Левски отпадна за втора поредна година след дузпи за купата, като миналия сезон изтърва Славия на финала.

Снимка Спортал
Резервата Георги Божилов се радва, след като изравни за 2:2 за Черно море срещу Левски в 91-вата минута на мача и го вкара в продължения, а "моряците" спечелиха 1/8-финала за купата след дузпи със 7:6