Левски и ЦСКА-Сф не си вкараха

Шествието на сините фенове заля улиците към стадиона

/ брой: 32

visibility 623

"Вечното дерби" Левски - ЦСКА-Сф от 21-ия кръг на efbet Лига завърши без победител. "Сини" и "червени" не успяха да си вкарат гол и завършиха 0:0. "Вечните съперници" за втори път през сезона не успяха да се победят и играха в полза на шампиона Лудогорец, разгромил Ботев Вр и дръпнал със 7 т. пред 26-кратните първенци на България. През есента столичните "грандове" завършиха 2:2.
Преди мача хиляди сини фенове направиха шествие през центъра на София и до Националния стадион и скандираха срещу премиера Борисов.
"Сините" доиграха последните 15 минути с човек по-малко, тъй като Нуно Рейш бе изгонен след като вратарят Милан Миятович му подаде нескопосано топката и португалецът бе принуден да фаулира съперник. Още през първата част съдията Георги Кабаков показа червен картон на помощник-треньора на "червените" Добромир Митов на пейката, а веднага след срещата червен картон получи и капитанът на "червените" Петър Занев, който го нападна словесно.
Тимът на Милош Крушчич обаче определено може да съжалява, след като настояваше да получи дузпа в 32-ата минута за игра с ръка на Живко Миланов, а веднъж и Евандро разтресе гредата. Черногорският страж спаси и от упор чисто положение, а символичните гости не се възползваха от численото си превъзходство в края.
"Сините" също могат да съжаляват, след като Паулиньо преди почивката и Ейолфсон (90) с глава пропиляха чисти възможности. Капитанът Живко Миланов пък отправи от фаул най-опасния удар, който Бусато със сетни усилия изби от горния ъгъл.
Левски запази второто място с 44 т., а ЦСКА-Сф остана четвърти с 40, но в осми пореден мач от шампионата не допусна гол.
Стадион "Васил Левски" събра над 26 000 зрители, като феновете на "сините" бяха два пъти повече на трибуните. Предвид финансовите проблеми на синия клуб, левскарската публика не запали нито една димка или факла, за да спести излишни санкции.
Още в 9-ата мин. след корнер Мартин Райнов и Евандро си удариха главите и лекарските екипи навлязоха на терена. Носът на българския национал беше счупен и той бе откаран с линейка в болница, а мястото му зае Симеон Славчев, който обаче игра с фрактура на пръст на крака и бе сменен от друг дебютант - Деян Лозев. В 35-ата мин. гол на Али Соу бе отменен поради засада, като нападателят пое топката с ръка. Станислав Костов влезе в 56-ата минута на мястото на Мазурек и бе посрещнат с бурни овации от синята публика. В края и Филипе Нашименто се контузи в рамото и "сините" завършиха мача с 9 души.
Трябва да се отбележи и добрата организация от СДВР. Само 16 запалянковци бяха задържани до 24 часа - 10 преди началото на мача, а 6 на КПП-тата около стадиона (4 за носене на забранени вещи, 1 заради забрана за посещение на мачове и 1 за неизпълнение на полицейско разпореждане).