27 Февруари 2026петък19:32 ч.

Левицата в Скопие с антибългарска кампания

/ брой: 70

автор:Дума

visibility 31522

Кандидатката за президент на партия Левица в Северна Македония Биляна Ванковска заяви в интервю за МИА, че ако бъде избрана за държавен глава, първото, което ще направи, е да прекрати договора с България. Според нея от правна гледна точка двустранният договор може да се прекрати без проблем, защото „дори не пречи на френското предложение”.
„В същото време Европейският съюз се променя в лоша посока - със социалните протести, с политиката си към Украйна и милитаризацията така се простреля в крака, че вече не е ЕС, който ни беше обещан. Така че трябва да се обърнем към собствените си национални интереси и да издигнем националното си достойнство. Все пак слоганът на кампанията ми е „Да върнем достойнството на хората“. Те ни стъпкаха и вече започваме да не вярваме в себе си, че можем да променим нещо”, посочва Ванковска.
Според нея е нужен изцяло нов основен закон.
„Президентът може да отвори процедура за промяна на цялата конституция, вместо да кърпим, да лепим, да добавяме българи или не знам кого. Имаме нужда от изцяло нова конституция", заяви Ванковска.

Въоръжени от САЩ опитаха да "проникнат"

автор:Дума

visibility 961

/ брой: 40

Сръбският "Лидл" купува млякото на фермерите

автор:Дума

visibility 914

/ брой: 40

Китай призова Германия към споделено бъдеще

автор:Дума

visibility 925

/ брой: 40

Накратко

автор:Дума

visibility 801

/ брой: 40

Благословени с беззаконие

автор:Ина Михайлова

visibility 916

/ брой: 40

За "борбата с мафията"

visibility 856

/ брой: 40

Куба не се предава

автор:Таня Глухчева

visibility 921

/ брой: 40

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ