26 Февруари 2026четвъртък01:13 ч.

Левицата иска спешни мерки срещу престъпността и корупцията

/ брой: 167

автор:Рада Димитрова

visibility 3885

Управляващите да предложат реални мерки и план за действие, който да отговори на критиките  в доклада на ЕК за правосъдие и вътрешен ред. За това настояха в декларация депутатите от Коалиция за България. Европейските партньори очакват от нас гарантиране на върховенството на закона, коментира от парламентарната трибуна Михаил Миков. 
Той отново цитира основните моменти в документа от Брюксел и подчерта, че за първи път се критикуват всички области. Само премиерът и вътрешният министър определиха доклада като положителен, подчерта Миков. И добави, че мнението на опозицията и мнението на обществото съвпадат - това е най-лошият доклад. Правителството си остава с волята за провеждане на реформи, но няма резултати. Упорито премиерът се опитва да прехвърли отговорността за това върху съда и прокуратурата, възмути се Миков. Той бе категоричен, че този, който трябва, не е разбрал посланието на ЕК.
Повече от 10 пъти в доклада се споменава, че и малкото от успешните акции се дължат на съвместните действия на институциите. Не бяха разбрани и сигналите от доклада на Европол за 2011 г. И тогава имаше радост в коментарите на управляващите, но в самия доклад тревожно нараснаха критиките за борбата с организираната престъпност и контрабандата, припомни бившият вътрешен министър.
Няма резултати от борбата с организираната престъпност, а битката с корупцията остана само в написаните стратегии, цитира отново европейския доклад Миков. Той предупреди ГЕРБ, че колкото и да си затварят очите, критиките към МВР са достатъчно категорични. 
Социалистите напомниха, че в понеделник ще прибавят още аргументи за проблемите в сектора по време на дебатите за вота на недоверие. Българските граждани няма как да забравят злоупотребата и прекомерната употреба на СРС, шумните полицейски акции и прекомерната употреба на сила, категорични са от левицата. Затова от БСП искат сериозен анализ на ситуацията в сектора и конкретни стъпки от управляващите за справяне със ситуацията.

Продали са ни над 12 500 тона фалшиво сирене

автор:Дума

visibility 2273

/ брой: 38

Брюксел зове за нисък ДДС за жилища

автор:Дума

visibility 2308

/ брой: 38

Спешно избират нов подуправител на БНБ

автор:Дума

visibility 2235

/ брой: 38

МФ пое 150 млн. евро нов дълг

автор:Дума

visibility 2173

/ брой: 38

Зеленски поиска дата за членство в ЕС

автор:Дума

visibility 2318

/ брой: 38

Срещу Александър Вучич бил планиран атентат

автор:Дума

visibility 2253

/ брой: 38

САЩ преговарят с Русия и Китай за нов ядрен пакт

автор:Дума

visibility 2260

/ брой: 38

Гличосване

автор:Евгени Гаврилов

visibility 2226

/ брой: 38

Кога ще ги стигнем... охлювите?

автор:Боян Дуранкев

visibility 2290

/ брой: 38

Тарифен хаос в глобалната търговия

visibility 2267

/ брой: 38

Узурпатори на власт

автор:Александър Симов

visibility 2246

/ брой: 38

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ