23 Септември 2023събота06:40 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Лео Меси и парите

/ брой: 105

автор:Марин Милашки

visibility 110

Марин Милашки


Лионел Меси напусна болезнено ПСЖ. Геният на модерния футбол приключи със загуба - 2:3 от "Клермон". По-неприятното обаче е, че 7-кратният носител на "Златната топка" беше освиркан на няколко пъти от феновете на шампионите. Първо аржентинецът получи доза хейт при обявяването на името му от говорителя. Негативната реакция се повтори при пропуск на Меси от чиста позиция.

Въпросът е това ли заслужава един толкова велик футболист? Все едно в ЦСКА да освиркат Христо Стоичков.

Този сезон Меси вкара 21 гола и асистира за още 20 във всички турнири. Общо за парижани геният изигра 75 мача за два сезона, в които се отличи с 32 попадения и 35 асистенции и нито един червен картон.

Накрая се оказа, че французите са нещо като гнила ябълка. Набързо забравиха колко радост им донесе Меси. През тези два сезона тимът доминира в местната Лига 1. Единствено не успя да триумфира в Шампионската лига. За Турнира на богатите обаче се иска повече време. В Европа само с Меси не става.

Защо от ПСЖ се потрудиха да се скарат с гения на футбола, а не опитаха да направят всичко, за да го задържат. Вярно е, че южноамериканецът има и прикрита надменност. Но Меси не носи само скандали, а и пари. Много пари. Сега заради аржентинеца ще си тръгнат доста рекламодатели от Париж. Отделно ще се продават по-малко фенски артикули, интересът на феновете от целия свят да посетят мач на тима няма да е толкова голям и т.н.

С тези освирквания излиза, че ПСЖ сами си вкараха автогол, след като не успяха да направят нужното, за да задържат големия играч. И парите вместо да влязат в касата им, ще изтекат в канала. Катарските собственици на ПСЖ явно не успяха да успеят с този проект.

А и може би надменните французи цял живот ще помнят как Меси и Аржентина ги разплакаха на финала на Световното в Катар. Със сигурност и заради това той получава тази критика. Но тук не става въпрос дали ти харесва даден факт или не. Говорим за бизнес, от който се изкарват милиони.

Корнелия Нинова: Честит празник, българи!

автор:Дума

visibility 327

Издирват изчезнала 77-годишна жена край Чепеларе

автор:Дума

visibility 289

Комисия ще проверява машините за вота

автор:Дума

visibility 232

/ брой: 184

Ваучерите за храна стават електронни

автор:Дума

visibility 275

/ брой: 184

НАП сменя сметките за плащане на данъци и осигуровки

автор:Дума

visibility 347

/ брой: 184

България и Румъния представят Дунав мост 3 в Брюксел

автор:Дума

visibility 251

/ брой: 184

Няма да проверяват фондациите за пране на пари

автор:Дума

visibility 284

/ брой: 184

Полша спира доставките на оръжие за Украйна

автор:Дума

visibility 313

/ брой: 184

Отложиха делото за побоя над Пендиков

автор:Дума

visibility 248

/ брой: 184

Сърбия иска заседание в ООН за Косово

автор:Дума

visibility 243

/ брой: 184

Кипърската църква подкрепи сексуалното образование

автор:Дума

visibility 246

/ брой: 184

От нас зависи

автор:Ина Михайлова

visibility 247

/ брой: 184

Кухи обещания

автор:Евгени Гаврилов

visibility 244

/ брой: 184

Футболът копае дъното

автор:Марин Милашки

visibility 236

/ брой: 184

Липсва стратегия за българската ядрената енергетика

visibility 258

/ брой: 184

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ