16 Септември 2025вторник07:32 ч.

Лъжете, братя, не бойте се!

/ брой: 165

автор:Дума

visibility 4175

Юрий ПОПОВ

"Най-много се лъже след лов, по време на война и пред избори". Приписват тази казармена  шега на Бисмарк. Може би е бил прав Железният канцлер в ония времена, но ако можеше да надникне у нас сега, щеше да се увери, че наистина преди избори се лъже, но след избори - още повече. Не са нужни примери.
Ако днес едни лъжи се появяват в медиите, утре други ги изместват. И все изречени от видни личности. Нека си спомним онзи двуметров шут, който твърдеше, че е световен шампион на сабя, че е бил консултант и дори сценарист в Холивуд. Наистина той се появи на политическия небосклон, позабавлява ни и си отиде, без да причини особени бели. Един друг обаче направи много пакости. Дойде с обещанието, че ще ни оправи за 800 дни и мнозина му повярваха. Е, наистина ни оправи така, че задниците още ни болят. После, след като минаха тия 800 дни, тоя аристократ, чието родословие се губи някъде в дълбокото минало, тоя роднина на половината владетелски фамилии в Европа и 14-и братовчед на английската кралица, не се посвени да отрича пред целия народ, че някога е казвал "такова нещо". Показват му го по телевизията, но той спокойно твърди, че такова животно нема. Всъщност той лъже спокойно, защото дълбоко ни презира.  
Пак по онова време имаше едно човече, на което много би приличало да му викат Ники Лъжеца. Доста лъжи изрече, докато управляваше две министерства. Отиде си, но пакостите му останаха.
Да не говорим за днешните, които лъжат, та пушек се вдига. Лъжата вече се счита за задължителна. Минко Герджиков се кръсти като бабичка и се кълне в децата си, че никога не е подписвал заповед за отцепване на района на ресторант "Монтерей", където негов приятел празнува рожден ден. После става ясно, че има такава заповед, подписана именно от него.
Премиерът Борисов все повтаря как заплатите не били намалени, а по цяла България хората половин седмица са в неплатен отпуск, заплатата - и тя наполовина. Симеон Дянков през месец-два обяснява, че вече излизаме от кризата, напъхвайки ни все по-надолу. Просветният бос Игнатов първо вика, че няма и никога не може да има изтичане на темите за матурата от неговото ведомство, пък след месец и пловина МВР-то "издава" точно обратното. Мохамед Реджеб, фъфлейки, твърди, че не е пил друго освен кока кола, а да кара кола дори не е и помислял. И Асен Агов (като ученик заловен да пуши в тоалетната) отрича, въпреки че камерата вече го е показала.
Лъжесвидетелстването вече се смята за задължително в съдебната зала, но да сте чули някой да е осъден за това?
Опитните лъжци знаят, че най-добрата лъжа е полуистината. Така правят добрите политици след лов, по време на война или преди избори. А нашите, освен че не са добри политици, не умеят и да лъжат.


 

Огромна разлика в доходите на българите

автор:Дума

visibility 707

/ брой: 171

Пътуваме от София до Сърбия изцяло по магистрала

автор:Дума

visibility 758

/ брой: 171

НАП погва амбулантни търговци за укрити доходи

автор:Дума

visibility 713

/ брой: 171

Огромна разлика в доходите на българите

автор:Дума

visibility 737

/ брой: 171

Да се ограничи интернет за децата

автор:Дума

visibility 649

/ брой: 171

Голям пожар бушува на Пелопонес

автор:Дума

visibility 675

/ брой: 171

Германците взимат заеми за всекидневни разходи

автор:Дума

visibility 682

/ брой: 171

Накратко

автор:Дума

visibility 669

/ брой: 171

Признанието на Макрон

автор:Юри Михалков

visibility 684

/ брой: 171

Винаги с разум

visibility 642

/ брой: 171

Разбирате ли смисъла от училището?

visibility 661

/ брой: 171

Глас и съвест на епохата

автор:Дума

visibility 670

/ брой: 171

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ