22 Януари 2026четвъртък07:28 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

КЗК призна, че е безсилна пред цените на храните

Комисията се захваща с поредната проверка на пазара

/ брой: 29

автор:Дума

visibility 16917

Комисията за защита на конкуренцията реално призна, че е безсилна пред постоянно растящите цени на хранителните продукти и монопола на търговските вериги. "Компетентността на КЗК е определена изрично в Закона за защита на конкуренцията (ЗЗК)и тя не обхваща възможност за ценово регулиране, като правомощията й не включват и установяването, и санкционирането на спекула от страна на търговците, съответно овладяване на инфлационните процеси", казват в официално съобщение от комисията.
Цените на хранителните стоки се влияят в значителна степен от цените на световните борсови пазари, твърдят от КЗК. Изменението на цените на определени продукти би могло да представлява нарушение на ЗЗК, само ако не се дължи на пазарните процеси, а е резултат от съгласувано или координирано поведение на пазарните участници или на антиконкурентни практики на предприятие с господстващо или монополно положение, подчертава КЗК.
Заради поскъпването на храните от първа необходимост антимонополният орган започва поредната проверка на причините. При наличие на съмнения за извършени нарушения, комисията нямало да се поколебае да санкционира нарушителите. Както е известно, днес в България е обявен бойкот на търговските вериги.

Скенери ще снимат бюлетините на избори

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 14

Доналд Тръмп е поканил Румен Радев в неговия „Съвет за мир“

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 14

КС заседава по оставката на президента на 23 януари

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 14

Правителството одобри индексация на заплатите с 5 процента

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 14

Руснаците продължават да продават имотите си у нас

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 14

ЕК предлага фирми да се регистрират за 48 часа онлайн

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 14

Отменя се евросделката с Киев за 800 млрд. долара

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 14

Съдия в Скопие скрил 350 000 евро в стена

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 14

Гръцките фермери спират блокадите по границите

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 14

Накратко

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 14

Телевизионни птеродактили

автор:Александър Симов

visibility 0

/ брой: 14

Илияна Йотова - от "Позитано" 20 до президент на България

visibility 1

/ брой: 14

Защо бе, Урсула?!

автор:Таня Глухчева

visibility 0

/ брой: 14

Настъпило е времето да се разбие етническия вот

visibility 2

/ брой: 14

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ