25 Февруари 2026сряда22:22 ч.

КТ "Подкрепа" иска парите за образование да са 6% от БВП

/ брой: 106

автор:Дума

visibility 458

Разходите за образование трябва да достигнат 6 на сто от Брутния вътрешен продукт (БВП), заяви във Варна председателят на синдикат ДОбразованиеУ към КТДПодкрепаУ д-р Юлиян Петров. Той поясни, че е направено изследване сред учителите в страната, и резултатите показват, че над 50% от тях са с нагласа за ефективни стачни действия. Работещите в системата искат преди всичко промени на плановете и програмите, на закона за предучилищното и училищното образование и увеличение на заплатите, обясни Петров. Той уточни, че синдикатът ще настоява за вдигане на възнагражденията на учителите с 30% от 1 януари 2023 година.

По думите на Петров е нужна промяна на правилата в училище, за да има и изграждане на ценности у децата. Образованието не би трябвало да създава само успешни ученици, а добри хора, които да могат да живеят в общности, като зачитат другия, да са по-малко агресивни, обясни Петров. Според него всичко това, както и преодоляването на проблема с функционалната неграмотност на младежите, изисква промени в законодателството. Нужни са смел министър и смели депутати, които да разберат, че е важно не колко, а как се учи, обобщи Петров.

Продали са ни над 12 500 тона фалшиво сирене

автор:Дума

visibility 1060

/ брой: 38

Брюксел зове за нисък ДДС за жилища

автор:Дума

visibility 1069

/ брой: 38

Спешно избират нов подуправител на БНБ

автор:Дума

visibility 1045

/ брой: 38

МФ пое 150 млн. евро нов дълг

автор:Дума

visibility 1027

/ брой: 38

Зеленски поиска дата за членство в ЕС

автор:Дума

visibility 1118

/ брой: 38

Срещу Александър Вучич бил планиран атентат

автор:Дума

visibility 1073

/ брой: 38

САЩ преговарят с Русия и Китай за нов ядрен пакт

автор:Дума

visibility 1023

/ брой: 38

Гличосване

автор:Евгени Гаврилов

visibility 1048

/ брой: 38

Кога ще ги стигнем... охлювите?

автор:Боян Дуранкев

visibility 1096

/ брой: 38

Тарифен хаос в глобалната търговия

visibility 1093

/ брой: 38

Узурпатори на власт

автор:Александър Симов

visibility 1078

/ брой: 38

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ