23 Февруари 2026понеделник21:07 ч.

Министър Иван Пешев: С нови инвестиции и подкрепа спортът в Троян ще продължи да се развива и ще привлича нови таланти

автор:Дума

visibility 17845

Съвместната ни работа с община Троян ще осигури необходимите ресурси и финансиране за развитие на спорта и спортната инфраструктура в града. Сигурен съм, че с вашата ангажираност към спорта и здравословния начин на живот ще постигнем още повече успехи. Това каза министърът на младежта и спорта Иван Пешев по време на посещението си в Троян.

Там той се срещна с кмета на града Донка Михайлова, председателя на Общинския съвет инж. Петко Пенков и представители на общината, с които обсъдиха актуалната ситуация със спорта в града, както и стратегиите за неговото развитие. Акцент в срещата беше увеличението на бюджета за спорт за тази година, което ще предостави допълнителни възможности за подкрепа на младежките и професионалните спортни инициативи в региона.

„Сигурен съм, че с нови инвестиции и подкрепа спортът в Троян ще продължи да се развива и ще привлича нови таланти, с чиито успехи ще се гордеем“, каза Иван Пешев.

Спортният министър посети спортната зала, в която тренира баскетболният клуб “Чавдар”,  стадион “Чавдар”, където се провеждат футболните първенства в града, както и новостроящата се многофункционална спортна зала в града. С капацитет от 618 седящи места и с възможност за още 200 залата ще е подходяща за практикуване на различни видове спорт, както и за провеждане на културни събития. Спортното съоръжение, което е финансирано със средства от Министерството на млдежта и спорта и от Община Троян, ще отговаря изцяло на всички европейски стандарти, включително и за достъп на хора с увреждания. Залата ще разполага и с паркинг за общо 77 автомобила и автобуси.

По време на посещението си министър Пешев се срещна и с местни спортисти и треньори, сред които Милена Тодорова, която донесе най-добрия резултат за България в женския биатлон от 21 години насам, и Станимир Беломъжев, който завоюва златни медали в ски ориентирането на Зимните световни военни в Швейцария. „Вашият неуморен труд и отдаденост прославиха България.  Вярвам, че успехите Ви ще бъдат стимул за много млади хора да спортуват и пример за родните ни таланти в стремежа им да покоряват света“, каза министър Пешев. Той подчерта и приноса на Цонка Карадочева за спортната общност в общината и й връчи почетен плакет на Министерството на младежта и спорта.

БСП избра ново Изпълнително бюро

автор:Юлия Кулинска

visibility 975

/ брой: 36

ЦИК призова Цицелков да напусне и Обществения й съвет

автор:Дума

visibility 871

/ брой: 36

БСП винаги е била и ще продължи да е гласът на хората на труда

автор:Дума

visibility 727

/ брой: 36

Отмениха забраната за технически преглед при неплатени глоби

автор:Дума

visibility 948

/ брой: 36

Половината европейци не могат или не желаят да си купят жилище

автор:Дума

visibility 745

/ брой: 36

Само три банки нямат такса за разплащателна сметка

автор:Дума

visibility 879

/ брой: 36

Енергийният министър не изключва софтуерен проблем в електромерите

автор:Дума

visibility 1018

/ брой: 36

Хиляди домакинства са без ток в Румъния

автор:Дума

visibility 827

/ брой: 36

И Берлин планира мерки за социалните мрежи

автор:Дума

visibility 933

/ брой: 36

Намалява броят на мигрантите в Австрия

автор:Дума

visibility 938

/ брой: 36

Лекарите в Гърция плашат с протести

автор:Дума

visibility 941

/ брой: 36

Опасна милитаризация

автор:Дума

visibility 1071

/ брой: 36

Кристин Лагард се готви да се оттегли предсрочно от ЕЦБ

visibility 864

/ брой: 36

Не манипулацията, а съмнението убива демокрацията

visibility 983

/ брой: 36

Една сутрин в Китай, една година във Франция

visibility 696

/ брой: 36

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ