27 Ноември 2025четвъртък03:44 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Кристиан Вигенин в Сухиндол: Трябва да се помага на малките общини в България, а не да се закриват

автор:Дума

visibility 3082

„Държавата трябва да помага на малките общини, а не да се върви към тяхното сливане или закриване.“ Това заяви при среща с граждани в Сухиндол водачът на листата на „БСП за България“ в 4-ти МИР Велико Търново Кристиан Вигенин. По думите му запазването на общинските центрове гарантира развитието на малките населени места.

„Ако общинският център е някъде другаде, хората веднага ще бъдат забравени. Сега има живот, възможности за реализиране на проекти. Освен това, винаги си личи, когато кметът е социалист, вниманието се насочва към хората и подобряването на техния живот. Това е част от стратегията на БСП за запазване на малките населени места, да се подкрепят, въпреки незаинтересоваността на централната власт“, каза още Вигенин.

Думите му потвърди и кметът на Сухиндол инж. Пламен Чернев, който сподели, че е особено важно след изборите да се сформира кабинет. Според него без действащо правителство общините не могат да приемат бюджет за годината и няма как да  изпълняват напълно своите ангажименти към хората. Въпреки това, благодарение на цялата администрация, в общинския център и населените места продължава изграждането на инфраструктура.

„В момента в Бяла река подменяме водопровод за 1,6 млн. лв., направихме отводнително дере в Красно Градище, ремонтирахме покрива на училището, на детската градина, предстои ремонт на втората сграда на училището, четири улици в момента се обновяват, слагаме канализация и подменяме водопровод. Пътят, който свързва Крамолин, Коевци, Сухиндол и Павликени тази година ще бъде ремонтиран“, сподели инж. Пламен Чернев, който връчи на Кристиан Вигенин почетния плакет на общината.

Областният председател Мариана Бояджиева подкрепи листата с опитни и млади кандидати. Тя подчерта, че е от изключителна важност БСП да има по-добър резултат, което ще допринесе за повече разрешени проблеми в държавата.

„За да може България и българския народ да има защитник на обикновените хора в лицето на една силна БСП. Защото без лява партия няма как да съществува и политическия живот и да имаме резултати, които очакваме в грижата за хората“, каза Мариана Бояджиева.

Освен водача на листата в Сухиндол бяха и кандидатите за народни представители Цвета Галунова, Георги Филипов и Петко Прокопов. Заедно с Кристиан Вигенин те се срещнаха с ръководството на винпрома „Ловико“ и разгледаха музея на една от най-старите винарни в България, чийто основател Марко Вачков създава първата лозаро-винарка кооперация на Балканския полуостров.

„БСП за България“ е номер 1 в бюлетината!

Всеки пети българин е застрашен от бедност

автор:Дума

visibility 1609

/ брой: 222

Държавата може да купи "Лукойл Нефтохим" за 2 млрд. евро

автор:Дума

visibility 1686

/ брой: 222

Получаваме първия нов влак от "Шкода" през януари

автор:Дума

visibility 2560

/ брой: 222

Депозитите на домакинствата скачат с 12 млрд. лева за година

автор:Дума

visibility 1897

/ брой: 222

На всеки 10 минути жена е убита от свой близък

автор:Дума

visibility 2251

/ брой: 222

Тръмп спря финансирането на Украйна

автор:Дума

visibility 1338

/ брой: 222

За Турция Централна Азия е Туркистан

автор:Дума

visibility 955

/ брой: 222

Пекин и Вашингтон затоплят отношения

автор:Дума

visibility 1908

/ брой: 222

Жертва на пола си

автор:Таня Глухчева

visibility 1584

/ брой: 222

Четири поколения под покрива на фирмата

автор:Аида Ованес

visibility 1180

/ брой: 222

Пир по време на чума

автор:Барбара Пейчинова

visibility 1988

/ брой: 222

Кампания за всяване на страх

visibility 1576

/ брой: 222

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ