Кралев в угода на новите шефове
Спортният министър спокоен за управлението на "сини" и "червени"
/ брой: 144
Спортният министър Красен Кралев се обяви в защита на футболния Левски, който има нови собственици. "В Левски нещата стигнаха до логичния си завършек. След дълго управление и след невъзможност да продължи да управлява Тодор Батков се оттегли. Има нови собственици, нов инвеститор, има нови шансове пред Левски, така че там нещата са ясни. Не би трябвало да има някакви притеснения за Левски. Дълговете им не са в такива размери, че да будят някакво притеснение у феновете", коментира Кралев пред бТВ.
"Новите собственици са лица, които ще бъдат регистрирани в съда. Има хора, които излязоха с имената си, с лицата си, не би трябвало да се спекулира повече по темата", каза спортният министър. "Адвокатската професия е такава, че има много клиенти. Не бих свързал името на адвокат Александър Ангелов с името на конкретно лице. Дайте малко време, ще видим. Процесите в Левски бяха обявени преди часове, скоро всичко ще стане ясно", допълни Кралев, като се въздържа дори да произнесе името на депутата от ДПС Делян Пеевски, когото мнозина визират като задкулисен шеф в "синия клуб" заради връзката му с адвокат Александър Ангелов. Бившият собственик Тодор Батков обяви в сряда, че "харизва" акциите си на Иво Тонев, Ангелов и бизнесмена Николай Иванов.
"Виждам нови спонсори, нови инвеститори, които заявяват ясното си желание да развиват Левски в една добра посока", заключи Кралев.
Той потвърди, че Гриша Ганчев поема контрола над ЦСКА и става съдружник на Юлиян Инджов. "Днес към 8:15 часа имаме заявление от г-н Ганчев, че става съдружник на г-н Инджов. Към момента това е ситуацията, но до края на деня могат да се случат много неща", заяви още Кралев пред бТВ. "Влизайки в дружеството, значи вземаш активите и пасивите на клуба. ЦСКА има много дългове, които трябва да бъдат обслужвани. Дружеството е изпаднало в неплатежоспособност. Попитайте г-н Ганчев дали ще покрива дълговете. Той става съдружник на Инджов в автентичното ЦСКА", каза спортният министър. "НАП вече е обявила търг за марката на ЦСКА. Началната цена е малко над 3,5 милиона лева. Базите не са проблем, те не са мръднали, но футболистите ги няма", добави Кралев и призова БФС да не допусне съществуването на повече от един клуб с името ЦСКА. Васил Божков също смята да основе ЦСКА и да го издържа в "А" окръжна група.
"БФС не трябва да допуска два клуба с името ЦСКА в българския футбол. Феновете трябва да разберат, че години наред са правени компромиси. Има правила и закони, които трябва да се спазват. Желанието за спасението на ЦСКА и търсенето на варианти изместват въпроси като това защо толкова години се трупаха дългове, защо клубът се е управлявал от хора, които не могат да го издържат. Не може с бюджет от 2-3 милиона евро да се бориш за участие в Шампионската лига, това е несериозно. Колкото до потенциалното обединение на ЦСКА и Локо Сф, УЕФА уточни просто в кои от сценариите какви ще бъдат санкциите", добави спортният министър, но изтъкна, че държавата не може да се намеси в управлението на БФС, за да не бъдем санкционирани от ФИФА.