27 Септември 2024петък02:34 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Кръгла маса за дигиталната библиотека

/ брой: 241

автор:Дума

visibility 99

Национална кръгла маса "Българската дигитална библиотека: модели и подходи" ще се състои днес от 10 до 15 ч. в зала "Арена" на хотел "Арена ди Сердика" в София. Форумът се организира от Българската библиотечно-информационна асоциация (ББИА) с подкрепата на фондация "Америка за България".
Предстоящата дискусия е част от дейностите на ББИА за подготовка на проект за Национална стратегия за опазване на книжовното културно наследство в библиотеките и осигуряване на достъп до него, който очаква сериозен ангажимент и финансиране от страна на държавата. Едно от най-важните предложения в документа е свързано със създаването на Българска дигитална библиотека. Целта на форума е да се дискутира предложеното в проекта, да бъдат представени алтернативни мнения и предложения и на базата на тяхното обсъждане да се постигне консенсус относно модела и подхода за изграждането й.
Експерти от Германия и Гърция ще представят своя управленски и технологичен опит в създаването на единен портал за културното наследство в тези страни.
Във форума ще вземат участие представители на Министерството на културата, Комисията по култура и медии към 42-рото НС, Администрацията на президента, Националната библиотека "Св. св. Кирил и Методий", фондация "НАБИС", големите научни, регионални и читалищни библиотеки, водещи експерти, представители на академичните и научните среди.
 

Безплатни прегледи във ВМА за Деня на сърцето

автор:Дума

visibility 3

Как да подадем сигнал до КАТ?

автор:Дума

visibility 235

Габриел Вълков: БСП подава ръка на младите хора в България

автор:Дума

visibility 418

Държавният договор за превоз на пътници с БДЖ ще бъде удължен

автор:Дума

visibility 488

/ брой: 183

Изкуственият интелект е заплаха за работните места

автор:Дума

visibility 504

/ брой: 183

Брюксел разреши продажбата на Йетел

автор:Дума

visibility 548

/ брой: 183

БНБ предупреди за риск пред банковата система

автор:Дума

visibility 462

/ брой: 183

Гърция и Турция заедно срещу трафика на хора

автор:Дума

visibility 510

/ брой: 183

Изпълнили сме всичко за Шенген

автор:Дума

visibility 619

/ брой: 183

България домакин на учение на НАТО

автор:Дума

visibility 560

/ брой: 183

Богоугодно

автор:Мая Йовановска

visibility 1648

/ брой: 183

Майка плаче...

автор:Боян Дуранкев

visibility 1482

/ брой: 183

За тежките комплекси на македонците към България

visibility 471

/ брой: 183

Бедността като свинско със зеле

автор:Аида Паникян

visibility 597

/ брой: 183

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ