Краев би Монтана с 2:0

Италианци следят таланта, изкачил "сините" в тройката

/ брой: 188

visibility 12

С два гола на таланта Божидар Краев Левски победи Монтана с 2:0 в мач от V кръг на "А" група. 18-годишното крило, което през седмицата игра за юношеските национали при 0:0 с Италия в Кастеланета, се разписа в 59-ата и в 67-ата мин. За втория гол отлично му асистира дебютиралият повторно за Левски Атанас Курдов. "Сините" най-после започнаха с изявен централен нападател, който досега не получаваше жълтата си карта от казахстанския Астана. Негов гол веднага след почивката беше отменен неправилно заради засада.
Това беше първи домакински успех на "сините", който ги изстреля в челната тройка.
Преди почивката домакините играха безидейно, владееха топката, но не успяваха да организират опасност пред Христо Иванов. На 2 пъти пък гостите при контраатаки удариха греди след удари на Георги Ангелов и Атанас Илиев. В 59-ата мин. Де Нойер изведе отлично Божидар Краев на ударна позиция и младокът откри с техничен удар по земя покрай вратаря Иванов. Иван Михов (81) нацели за трети път гредата, а малко след това вратарят на Левски Боян Йоргачевич не успя да улови мощен шут на "синия" юноша Борислав Балджийски. В добавеното време резервата Денис Махмудов не успя да вкара трети гол сам срещу вратаря и капитан на гостите.
Италиански съгледвачи са били на стадион "Георги Аспарухов", за да наблюдават Краев срещу Монтана, твърди Блиц. "Синият" талант бе на крачка от трансфер в Ювентус, но торинският гранд се отказа, защото очакваше да го вземе без пари, без да знае, че още на 17 години Краев подписа професионален договор с Левски. Героят срещу Монтана коментира след мача, че характерът му помага да играе в мъжкия отбор. "Първото полувреме не бе добро за мен, но успяхме да победим с характер и колективна игра. Първото полувреме не беше много добро за нас. На почивката треньорът ни даде указания, стегнахме се и победихме. Каза ни, че ако си мислим, че ще спечелим мача сами - няма да стане. Взимаме си лека поука и продължаваме. Затова след почивката исках да направя нещо, за да се реванширам на момчетата. Може да не съм от най-добрите, но притежавам характер да играя за Левски. С мачове като този ставаме мъже. Не мога да кажа дали фланелката на Левски тежи. Аз играя с №12. Всеки мечтае да е тук, да играе за отбора, пред тази публика. Феновете ме карат да настръхвам всеки път, когато съм на терена", коментира Краев.