17 Април 2026петък06:26 ч.

Конкурс за рисунка по произведения на Дора Габе обяви библиотеката в Добрич

/ брой: 42

автор:Дана Русева

visibility 5639

Национален конкурс за рисунка, колаж, компютърна рисунка на тема "В света на Дора Габе" по повод 130 години от рождението на поетесата (1888-1983) обяви Регионалната библиотека "Дора Габе" в Добрич.
Целта на конкурса е популяризиране на творчеството на именитата поетеса, преводачка и общественичка, добруджанката Дора Габе сред децата и младежите, които да пресъздадат своите чувства, настроения и изживявания, вдъхновени от произведенията й, казват организаторите.
Могат да участват деца и младежи от 6 до 18 г. Определени са три възрастови категории - от 6 до 10 г., от 11 до 14 г. и от 16 до 18 г.
Рисунките/колажи се изисква да бъдат оригинална авторска творба, представена на хартия - формат 35 на 50 см. Компютърните рисунки също да бъдат представени на хартиен носител с размер на листа формат А4 - паспартирана с размери 25х35 см, или А3 - паспартирана с размери 50х70 см. Техниката е свободна. Всеки участник може да представи само една рисунка.
Тричленно жури ще определи най-добрите произведения. Резултатите ще бъдат обявени на сайта и на фейсбук страницата на библиотеката в навечерието на 1 ноември - Деня на народните будители. Конкурсът ще приключи с откриване на изложба с участващите рисунки и церемония по награждаване на отличените.
Крайният срок за изпращането на рисунките е 15 октомври в Регионалната библиотека "Дора Габе" в Добрич.

Имотните сделки намаляват, но цените продължават да растат

автор:Дума

visibility 869

/ брой: 69

МВФ понижи прогнозата за икономическия растеж на България

автор:Дума

visibility 837

/ брой: 69

Задава се световна икономическа криза

автор:Дума

visibility 875

/ брой: 69

Спряха опит за незаконен внос на овце от Гърция

автор:Дума

visibility 891

/ брой: 69

Евросъюзът забавя заема за Киев

автор:Дума

visibility 886

/ брой: 69

Испания легализира 500 000 мигранти

автор:Дума

visibility 880

/ брой: 69

Сърбия връща наборната служба

автор:Дума

visibility 829

/ брой: 69

За да има справедливост

visibility 860

/ брой: 69

И какво от това

автор:Евгени Гаврилов

visibility 845

/ брой: 69

Засипаха ни с благодат

visibility 854

/ брой: 69

Залогът на тези избори е България и ние ще бъдем на висотата му

автор:Дума

visibility 920

/ брой: 69

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ