16 Септември 2025вторник19:13 ч.

Комисията Скопие-София може да заседава през септемри

/ брой: 151

автор:Дума

visibility 684

След 8-месечна пауза съвместната експертна комисия по историческите и образователни въпроси на България и Северна Македония може да поднови съвместните си заседания през септември, ако епидемичната ситуацията в двете страни позволява. Шефът на македонския екип в Комисията, историкът Драги Георгиев, съобщи, че поддържа онлайн комуникация с българския си колега - ръководителя на българския екип Ангел Димитров, и "има преговори за среща през септември, ако ситуацията позволява". "В контакт сме. По принцип сме за септември, но с някои резерви, в зависимост от здравословните условия при нас и при тях. Има настроение за това от българска страна", заяви Георгиев в изявление за MKD.mk. Георгиев не изключи и провеждането на заседание чрез видеоконферентна връзка.  

Но представителят на българския страна Наум Кайчев заяви през MKD.mk., че тя не е получила нищо официално и няма споразумение за среща през септември.

Българинът прави неразумни инвестиции преди еврото

автор:Дума

visibility 672

/ брой: 172

БДЖ с намаления за ученици и студенти

автор:Дума

visibility 600

/ брой: 172

Годишната инфлация се задържа на 5,3 на сто

автор:Дума

visibility 549

/ брой: 172

Банкнотите в обращение у нас намаляват с 9%

автор:Дума

visibility 553

/ брой: 172

Отново бум на нелегални мигранти

автор:Дума

visibility 595

/ брой: 172

Работещи и пенсионери в Гърция с повече пари

автор:Дума

visibility 632

/ брой: 172

Тръмп шокиран от "меките" санкции

автор:Дума

visibility 588

/ брой: 172

Накратко

автор:Дума

visibility 574

/ брой: 172

Военни комикси

автор:Александър Симов

visibility 606

/ брой: 172

Парите на инвалидите

visibility 619

/ брой: 172

Къде е реалното производство?

автор:Гарабед Минасян

visibility 642

/ брой: 172

Ще събарят ли старите панелки за нови жилища?

visibility 645

/ брой: 172

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ