05 Юни 2025четвъртък22:46 ч.

ОЖС-БСП: Осъждаме грубите прояви на народни представители към Наталия Киселова

Нека се обединим срещу езика на омразата

автор:Дума

visibility 24722

ДЕКЛАРАЦИЯ

на Обединението на жените социалистки в БСП

Ние, членовете на НС на ОЖС в БСП, категорично се обявяваме против езика на омразата и дискриминацията, насочени към жените в институциите и публичния живот. Категорично осъждаме вербалните и невербални прояви на народните представители Хамид Хамид от ПП “ДПС – Ново начало” и Венко Сабрутев от “ПП – ДБ”, отправени към председателя на Народното събрание на Република България доц. Наталия Киселова.

Изразяваме своята подкрепа към доц. Киселова, която с доблест и професионализъм отстоява нормите на Конституцията, правилата и ценностите на демокрацията, равенството и справедливостта. Нейният пример е вдъхновение и потвърждение, че жените имат важна роля във всички сфери на нашето общество.

На фона на усилията ни за увеличаване участието на жените в политиката и обществения живот е изключително важно да се спазват моралните и етични норми на уважение към личностите и институциите, които те представляват.

Призоваваме всички институции, медии и граждани да се обединят срещу езика на омразата. Нека заедно изграждаме общество, в което всички български граждани се чувстват уважавани и ценени.

Назначават още 220 чиновници в агроминистерството и ДФЗ

автор:Дума

visibility 456

/ брой: 100

Нови изисквания за телефоните в ЕС в сила от 20 юни

автор:Дума

visibility 444

/ брой: 100

България защити странджанския билков чай за пазара на ЕС

автор:Дума

visibility 448

/ брой: 100

Пчелари настояват да се намали интервалът за пръскания

автор:Дума

visibility 438

/ брой: 100

ЕС отлага мерки срещу Букурещ заради дефицита

автор:Дума

visibility 449

/ брой: 100

НАТО планира засилване на военната си мощ

автор:Дума

visibility 465

/ брой: 100

Мелони и Макрон преодоляха различията

автор:Дума

visibility 437

/ брой: 100

Накратко

автор:Дума

visibility 429

/ брой: 100

Непростимо

автор:Александър Симов

visibility 469

/ брой: 100

Нелеп пиар

visibility 466

/ брой: 100

Рестарт - тук и сега

автор:Дума

visibility 455

/ брой: 100

"Локалите" - насилници без кауза

автор:Юлия Кулинска

visibility 455

/ брой: 100

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ