05 Юни 2025четвъртък22:43 ч.

Снимка Carolina Vallejo (C) One World Records

Басеку Куяте и Ами Сако изпълняват автентичен малийски блус в София

/ брой: 24

автор:Дума

visibility 12533

Най-известният в света виртуоз на инструмента нгони ("прадядото на китарата") и неговата съпруга, която е сред водещите певици в Западна Африка, пристигат за два камерни концерта в Зала "Сингълс" на НДК (вход А4 - дясно) - на 7 и 8 февруари от 21 ч., научи ДУМА от "Аларма пънк джаз".
"Той е гений и живото доказателство, че блусът идва от Мали", споделя легендарният американски блусмен Тадж Махал за своя колега и приятел Басеку Куяте. Тя пък - Ами Сако, има един от най-мощните и запомнящи се гласове в цяла Западна Африка.
A платформата за традиционна и нова африканска музика "АфроВизия" и концертната серия "Аларма пънк джаз" на БНР имат удоволствието отново да представят Басеку Куяте и Ами Сако в София шест години след първия им концерт у нас през 2019 г., когато двамата излязоха на по-голяма сцена с групата си "Ngoni Ba".
Новият албум "Djudjon (L'Oiseau de Garana)", който представят артистите, беше избран за №1 в World Music Charts Europe през август 2024 г. Той е първият съвместен проект на двамата, като Басеку и Ами са пълноправни съавтори, посочват организаторите.

Назначават още 220 чиновници в агроминистерството и ДФЗ

автор:Дума

visibility 456

/ брой: 100

Нови изисквания за телефоните в ЕС в сила от 20 юни

автор:Дума

visibility 444

/ брой: 100

България защити странджанския билков чай за пазара на ЕС

автор:Дума

visibility 448

/ брой: 100

Пчелари настояват да се намали интервалът за пръскания

автор:Дума

visibility 438

/ брой: 100

ЕС отлага мерки срещу Букурещ заради дефицита

автор:Дума

visibility 449

/ брой: 100

НАТО планира засилване на военната си мощ

автор:Дума

visibility 465

/ брой: 100

Мелони и Макрон преодоляха различията

автор:Дума

visibility 437

/ брой: 100

Накратко

автор:Дума

visibility 429

/ брой: 100

Непростимо

автор:Александър Симов

visibility 469

/ брой: 100

Нелеп пиар

visibility 466

/ брой: 100

Рестарт - тук и сега

автор:Дума

visibility 455

/ брой: 100

"Локалите" - насилници без кауза

автор:Юлия Кулинска

visibility 455

/ брой: 100

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ