13 Март 2025четвъртък21:11 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Атанас Зафиров: Днес решаваме една историческа несправедливост в Българската армия

автор:Дума

visibility 3031

„Днес е исторически ден в работата не само на това Народно събрание, а последните няколко такива, защото днес приемаме закон, който ще реши историческа несправедливост.“ Това заяви заместник-председателят на парламентарната група на „БСП за България“ Атанас Зафиров от парламентарната трибуна по повод промените в Закон за отбраната и въоръжените сили, които предвиждат 30%-но увеличение на заплатите на военнослужещите.

Той обърна внимание, че  базата, която се променя днес, не е променяна през последните 15 години.

„Аз няма да търся бащинство на законопроекта, а ще поздравя всички колеги от Комисията по отбрана и всички ръководства на парламентарни групи, които показаха, че в името на Родината, няма партиен интерес и цвят. Това е дългогодишна и осмислена битка и на моята политическа сила, защото решава в немалка степен един от най-големите проблеми в българските въоръжени сили, а именно некомплекта“, посочи Зафиров.

И призова народните представители: „Изхвърлете предателското становище на Министерството на финансите в кошчето и гласувайте смело, с чувство за изпълнен дълг към Родината. Да живее славната и непобедима Българска армия и Бог да пази България.“

Тръгна спецакция по бензиностанциите

автор:Дума

visibility 1946

/ брой: 47

Предлагат мерки срещу поскъпване при въвеждането на еврото

автор:Дума

visibility 1767

/ брой: 47

ЕС налага контрамита на САЩ за €26 млрд.

автор:Дума

visibility 1930

/ брой: 47

Таван на надценките за храните в Унгария

автор:Дума

visibility 2012

/ брой: 47

Опасен недостиг на лекарства в ЕС

автор:Дума

visibility 2016

/ брой: 47

Усилията предстоят

автор:Атанас Зафиров

visibility 1991

/ брой: 47

Отровата е в дозата

автор:Мая Йовановска

visibility 1945

/ брой: 47

Защо да им вярваме?

visibility 2025

/ брой: 47

Как НСИ бори инфлацията

visibility 1884

/ брой: 47

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ