08 Ноември 2025събота21:49 ч.

Кирил Петков: С Асен Василев ще бъдем част от промяната

автор:Дума

visibility 1007

Кирил Петков все още не е сигурен, че ще бъде част от следващия служебен кабинет, но заяви, че заедно с Асен Василев ще бъдат „част от промяната“. Имаме енергия за това. Вярвам, че България може да се промени много бързо, стига да се правят правилните стъпки. Имаме идеи, каза още министърът на икономиката пред журналисти в Благоевград.

С президента съм имал много положителни разговори, добави Петков, цитиран от Нова тв. Да си част от промяната има много форми. Стига човек да иска и да го прави, каза още той.

Важно ни е докато сме служебни министри да сме аполитични, защото иначе едва ли не използваме в момента трибуната, за да си правим ПР. Не искаме това, искаме да свършваме реални неща, коментира Петков.

„Тъй като постоянно ме питат къде са ми бизнесите и къде съм си плащал данъците, искам да кажа, че през последните 12 години съм си платил всички данъци в България и съм абсолютно горд, защото не са малко. Ако се съберат, със сигурност са над 1 млн. чисти данъци към държавата. Всички те са платени на базата на експортни продукти, износ от България в чужбина, като работната ръка е била 100% в България”, заяви министърът на икономиката. И добави: „Бизнесите ми са български. Всичко се работеше оттук. Плащал съм всяка една стотинка от данъците си навреме. Горд съм да застана пред вас и да го кажа”, каза министърът пред медиите.

„Вярвам, че Благоевград ще бъде икономически пример, който можем и занапред да го даваме като добър пример за България. Вярвам, че всяка община в България има своето конкурентно предимство. Трябва да видим кое е то и да се фокусираме върху него”, добави Петков.

 

 

Просто един ден в България

автор:Дума

visibility 3613

/ брой: 209

Извън контрол

автор:Иван Таков

visibility 4792

/ брой: 209

Дееволюцията на ЕС

автор:Юри Михалков

visibility 4882

/ брой: 209

Цензурата вече не се нуждае от забрана

visibility 2835

/ брой: 209

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ