24 Юли 2025четвъртък13:48 ч.

Кирил Петков: Безумие ще е, ако не се приеме актуализация на бюджета

автор:Дума

visibility 363

Най-голямото безумие от страна на депутатите ще бъде, ако не приемат актуализацията на бюджета, коментира министърът на икономиката Кирил Петков. Твори се на крак, бюджет не може да се твори на крак, каза още той в отговор на въпрос дали депутатите изобщо знаят какво и как приемат.
Само ако сменят мярката 60/40 с малко, ние трябва да я нотифицираме отново в Европа и тази година пари няма да дойдат, изтъкна Кирил Петков, цитиран от News.bg.
Имаме толкова големи нужди, събираемостта от НАП върви добре, имаме остри нужди и ако партиите не се съгласят, това ще е огромна грешка, каза още министърът за предлаганата актуализация.
Според него в момента в НС тече предизборна кампания. И не се набляга на истинските интереси на хората. Има средства, но се правят предизборни неща в парламента, които аз като икономист не ги разбирам, подчерта Петков.

250 000 работници не стигат в икономиката

автор:Дума

visibility 118

/ брой: 135

Оттеглиха решението за държавните магазини

автор:Дума

visibility 121

/ брой: 135

Такситата с двойно обозначени цени от 31 октомври

автор:Дума

visibility 122

/ брой: 135

Бизнесът иска повече търговски служби в Китай и Германия

автор:Дума

visibility 111

/ брой: 135

Балканите горят от жега и нехайство

автор:Дума

visibility 118

/ брой: 135

Захарова цитира Библията срещу отменен концерт

автор:Дума

visibility 126

/ брой: 135

Кишинев иска в ЕС заедно с Киев

автор:Дума

visibility 124

/ брой: 135

Недостиг

автор:Аида Паникян

visibility 102

/ брой: 135

За пожарите и доброволците

visibility 110

/ брой: 135

Вредният Зеленски

автор:Юри Михалков

visibility 116

/ брой: 135

Вътре сме! Или за детайлите в сянка

автор:Гарабед Минасян

visibility 119

/ брой: 135

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ