18 Юли 2025петък01:02 ч.

Кипърската икономика - тенденция към свиване

/ брой: 117

автор:Дума

visibility 73

През тази година кипърската икономика може да регистрира сериозен спад, който е резултат от преструктурирането на банковата система, поискано от Еврогрупата в замяна на отпуснатия кредит. Това заяви министърът на финансите на островната държава Харис Георгиадис, който не изключи спадът да достигне цели 10%. "Да, това може да бъде двуцифрена стойност. Според сегашните прогнози рецесията достига 8,7%. В условията на спад точното прогнозиране е невъзможно, а двуцифрената стойност се доближава до 8,7%", отбеляза финансовият министър.
По-рано агенция "Блумбърг", позовавайки се на говорителя на кипърското правителство Христос Стилианидис, съобщи, че местната икономика може да загуби цели 13% през текущата година под натиска на строгите мерки за икономии и необходимостта от преструктуриране на банките.
Преди отпускането на помощ за островната държава Европейската комисия прогнозираше спад на нейния БВП само с 3,5% през 2013.

Средствата по ПВУ за саниране са спасени

автор:Дума

visibility 746

/ брой: 130

Словакия пак блокира санкции срещу Русия

автор:Дума

visibility 812

/ брой: 130

Джорджеску остава под съдебен контрол

автор:Дума

visibility 740

/ брой: 130

Париж отменя два официални празника

автор:Дума

visibility 801

/ брой: 130

Пекин стопля отношенията с Брюксел

автор:Дума

visibility 716

/ брой: 130

Възможности

автор:Александър Симов

visibility 780

/ брой: 130

Ах, леглото

автор:Аида Паникян

visibility 781

/ брой: 130

Пълен батак при хранилището за ядрени отпадъци

visibility 753

/ брой: 130

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ