19 Ноември 2025сряда21:34 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Няколко думи

Керванът си върви...

/ брой: 148

автор:Валентин Георгиев

visibility 1647

Всякакви граници вече са преминати. Властта у нас даде да се разбере, че е готова на всичко в името на своето оцеляване, като не я интересуват никакви закони и правила. Ще речете, сякаш досега ги е спазвала, но това е друга тема. Държавата ни буквално е на автопилот, а Борисов и обкръжението му продължават да вършат всичко онова, заради което хората протестират вече близо месец. 

Поредната назначена на сладък пост "калинка", с каквито е препълнена администрацията ни, взриви социалните мрежи. Бивш кадър на вестник, обслужващ по всякакви линии правителството, е пратен в Брюксел да представлява страната ни по линия на МРРБ. Основната заслуга на Кристина Кръстева е, че написа книга, прославяща Вожда. Лепнаха й прозвището "биографът на Борисов". Човек без никакъв професионален стаж, без ценз и квалификация, независимо от "спечеления" конкурс, при който... се изискват 4 години опит. Злите езици говорят, че вероятно добре познава и мебелите Му, но не си струва да изпадаме толкова много в догадки за истинските причини на това назначение. Обидно тривиални са за всеки трезвомислещ човек.

Само за ден станахме свидетели и на поредното раздаване на милиони от общите пари на различни браншове - еднолично от страна на Борисов. Туроператори, животновъди, затворнически надзиратели - все хора, които не са "на първа линия", та белким от кумова срама да оправдае защо се налагат тези пожарни маневри и разходи. Ясно е защо - и те са сред недоволните, готови на протести, но имат "привилегията" да бъдат купени, а за Борисов това се превърна в масов спорт.  

Ни в клин, ни в ръкав по средата на годината ГЕРБ и патриотите решиха да си купят индулгенции и спокойствие, като вдигнат с 30% заплатите и на държавни чиновници. При погазване на Закона за държавния бюджет, без правила и разчети. Това не е просто пазаруване на гласове, а най-нагла търговия с влияние и е престъпление по закон точно в момента, когато малкият и средният бизнес изнемогват. И в тази ситуация пак се намират клакьори, които ни убеждават, че ако падне Борисов, щяло да стане по-лошо!

Не остана по-назад и Сачева, която облъчва пенсионерите как мярката с бонуса от 50 лв. можела да продължи и през зимата. Трогателно! Години наред ГЕРБ арогантно отхвърлят каквото и да е повишение на пенсиите, но днес се пишат първи благодетели, размахвайки въпросното подаяние като върховна грижа. 

Като капак научаваме, че плажът в Росенец край сарая на Доган отново е затворен за простосмъртните. Явно нищо не се е променило от месец насам. Мафията и мутрите пак координират действия и си мислят, че всичко ще приключи и ще продължат постарому. Керванът си върви...

Не са познали! С тези безобразия на избуяваща наглост и с хаотични действия протестите няма да затихнат. Борисов повлича надолу цялата си партия, но лошото е, че с него се срутва и държавата. Затова оставката му вече не е достатъчна. Трябва и съд за всичките му деяния, от които не може да избяга. 

Зимната ваканция у нас поскъпва с до 10 на сто

автор:Дума

visibility 2849

/ брой: 217

Пускат единен електронен билет в транспорта

автор:Дума

visibility 1881

/ брой: 217

Държавата печели от енергетика и военна промишленост

автор:Дума

visibility 2363

/ брой: 217

Взехме нов заем за 300 млн. лв.

автор:Дума

visibility 2315

/ брой: 217

СС на ООН прие резолюция за Газа

автор:Дума

visibility 2363

/ брой: 217

Проверки за глоби в Босна и Херцеговина

автор:Дума

visibility 2077

/ брой: 217

Мадуро е готов да се срещне с Тръмп

автор:Дума

visibility 2634

/ брой: 217

Армейски колапс грози Украйна

автор:Дума

visibility 2249

/ брой: 217

Сезон на добавките

автор:Аида Ованес

visibility 2557

/ брой: 217

Бойкот на заведенията

автор:Иван Бакалов

visibility 2405

/ брой: 217

Викане срещу празна обществена сграда

visibility 2132

/ брой: 217

Имаш ли спестени пари да ми услужиш?

автор:Аида Ованес

visibility 2354

/ брой: 217

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ