06 Ноември 2025четвъртък23:40 ч.

Калоян Методиев: Свидетели сме на разпад на държавността

автор:Дума

visibility 485

Свидетели сме на разпад на държавността. С тези думи Калоян Методиев, началник на кабинета на президента, коментира факта, че в публичното пространство се пускат записи на действащ държавен глава. Политологът коментира в ефира на БиТиВи публикуваните от прокуратурата СРС-та и подозренията, че Румен Радев е участвал в „престъпен сговор“ с цел да се осуети проверка на КПКОНПИ за назначението на Десислава Радева като пиар във ВСС.

Ако тръгне импийчмънт срещу Радев, рейтингът му от 60% ще скочи на 80%, смята още Калоян Методиев. Ако президентът каже, че България е добре и се развива, той ще загуби най-вярното си оръжие - да говори истината, коментира той днешния отчет на държавния глава по повод три години в Президенството.

Държавата не може да осигури населението си на битово ниво - няма вода, за какви успехи може да говорим. Затова днес при отчета си президентът каза: "Розовите очила - долу!", няма как да се справим с проблемите, ако не ги знаем, категоричен бе Методиев.

Срещу президента няма обвинения за убийство, за корупция, нищо форс мажорно, което да оправдава това активиране на прокуратурата срещу него. Нещата се развиват мълниеносно, каза политологът в коментар за действията на Иван Гешев и прокуратурата.

 Според него се създават условията на една перфектна буря или мътна вода. Кой какво ще прави в нея, е друг въпрос, добави Калоян Методиев. По думите му налице е институционална война.

Одеждите на президентската институция са били тесни на всички президенти, защото те са избрани пряко. Радев се опитва да уплътни в рамките на своите правомощия доверието на над два милиона българи, гласували за него, посочи Калоян Методиев. Според него най-голямата сила на президента е говоренето.

 

 

EК спира 215 млн. евро за България по ПВУ

автор:Дума

visibility 712

/ брой: 208

Цените у нас са скочили средно с 64% от 2013 г. насам

автор:Дума

visibility 588

/ брой: 208

Особеният управител ще продава активи на "Лукойл Нефтохим"

автор:Дума

visibility 692

/ брой: 208

Социалист стана кмет на Ню Йорк

автор:Дума

visibility 648

/ брой: 208

Социалист стана кмет на Ню Йорк

автор:Дума

visibility 620

/ брой: 208

Бивш еврокомисар от Белгия прал пари

автор:Дума

visibility 643

/ брой: 208

Мюсюлмани планирали халифат в Германия

автор:Дума

visibility 600

/ брой: 208

Дежа вю

автор:Аида Паникян

visibility 638

/ брой: 208

Кой е виновен сега?

автор:Таня Глухчева

visibility 675

/ брой: 208

Майстор на словото и единица мярка за почтеност

автор:Иван Гранитски

visibility 629

/ брой: 208

Безсмъртието на антифашистките песни

автор:Евгений Белий

visibility 620

/ брой: 208

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ