26 Април 2024петък21:28 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Какви пет евро

/ брой: 98

автор:Евгени Гаврилов

visibility 1594

Европейската комисия и Европейската централна банка оповестиха късно снощи докладите, които се правят на две години, за готовността на държавите извън еврозоната да приемат единната валута.
Според предварително изтеклата информация, изводите в тях трябва да подействат като студен душ за управляващите у нас, защото те са обвинявани в липса на независимост на БНБ и за съществуването на корупционна среда, която заплашва стабилността на банковия сектор. В общи линии през последните години България покрива всички "числови критерии" за членство в самата еврозона - ниска инфлация, бюджетен дефицит и държавен дълг, но датата, на която еврото ще смени българския лев, може да става все по-далечна, ако страната ни не отстрани макроикономическите дисбаланси или не отбележи напредък в конвергенцията. Това, преведено на нормален език, означава, че за да ни пуснат в еврозоната, трябва доходите у нас рязко да скочат, а бедността да намалее. Въпреки, че всички очакваха членството в ЕС, ако не да я изкорени, поне да я намали, тя е марка, от която България не може да се отърве вече повече от десет години след влизането си в клуба на богатите. Развенчан бе митът, че икономическият растеж, сам по себе си, свива размерите на мизерията. Брутният вътрешен продукт, макар и с малко, пъпли нагоре. И въпреки това България заема първото място в ЕС по брой на хората, затънали в материални лишения. Всеки втори човек в страната е в риск от бедност. Дори и да има някакво подобрение през последните години, темпото му не отговаря на икономическия растеж, с който управляващите се хвалят. Бедните българи продължават да живеят пет пъти по-лошо от бедните европейци. Дори в годините на икономически бум, когато уж доходите растат и се разкриват нови работни места, това не се е отразява на стандарта на живот. Тогава за какви пет евро говорим.
 

13 зърнари са взели 52 млн. лв. субсидии

автор:Дума

visibility 268

/ брой: 80

Войната в Украйна удвои приходите на ВМЗ-Сопот

автор:Дума

visibility 282

/ брой: 80

Хващат най-много негодни банкноти от 10 лева

автор:Дума

visibility 248

/ брой: 80

ВМРО-ДПМНЕ води на първия тур

автор:Дума

visibility 255

/ брой: 80

Расте напрежението между САЩ и Китай

автор:Дума

visibility 317

/ брой: 80

Педро Санчес подава оставка?

автор:Дума

visibility 278

/ брой: 80

Накратко

автор:Дума

visibility 208

/ брой: 80

По български

автор:Евгени Гаврилов

visibility 300

/ брой: 80

15 сергии

автор:Таня Глухчева

visibility 296

/ брой: 80

Хем най-бедни, хем богаташи...

visibility 259

/ брой: 80

Абсурдът "Боташ"

автор:Румен Овчаров

visibility 267

/ брой: 80

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ