31 Май 2023сряда23:29 ч.

ВРЕМЕТО:

В сряда преди обяд ще преобладава слънчево време. Около и след обяд ще се развива купеста, в западната половина от страната и купесто-дъждовна облачност и главно там ще има краткотрайни валежи и гръмотевици. Остават условията за градушки. Ще духа слаб вятър от изток-североизток. Максималните температури ще бъдат между 21° и 26°, в София - около 22°. В сряда преди обяд ще преобладава слънчево време. Около и след обяд ще се развива купеста, в западната половина от страната и купесто-дъждовна облачност и главно там ще има краткотрайни валежи и гръмотевици. Остават условията за градушки. Ще духа слаб вятър от изток-североизток. Максималните температури ще бъдат между 21° и 26°, в София - около 22°.

Как книгоиздателската индустрия преодолява последиците от пандемията

/ брой: 107

автор:Дума

visibility 443

Книгата "Боледуват ли книгите?" задава въпрос още със заглавието си и в отговор разкрива отражението на пандемията от КОВИД-19 върху книгоиздаването в България и чужбина. Този отговор е резултат от усилията на студентите по книгоиздаване от втори курс във Факултета по журналистика и масова комуникация на Софийския университет. Сборникът "Боледуват ли книгите?" представя как книгоиздателската индустрия преодолява последиците от пандемията през погледа на български издатели, книготърговци, библиотекари, блогъри, писатели и читатели.

Студентите не отразяват само чуждия издателски опит, но и се справят с  предизвикателството сами да създадат книга в необичайна обстановка. Пръснати из цялата страна, те извършват всички издателски процеси в условията на дистанционно обучение по дисциплината "Учебно издателство - майсторски клас" с преподавател гл. ас. д-р Георги Александров.
Подемът на дигиталните формати, четенето като терапия, успехът на електронната книготърговия, изненадващите пазарни резултати, преоткритите заглавия, антикризисните мерки на издатели и институции, благотворителните инициативи... Това са само някои от темите на 25-те текста, документирали "новото нормално" в книгоиздаването. Студентите обобщават и изводите от анкетното си проучване за промените в читателските нагласи по време на пандемията. Предлагат и богата информация за държавна подкрепа, издателски кампании и професионална солидарност от различни страни по света. Затова и на корицата на своето издание младите автори го определят като "книга за протегнатите ръце в световното книжно семейство и нуждата от светлина в труден за всички период".
Електронното издание на "Боледуват ли книгите?" е достъпно в сектора "Учебни медии" на сайта на Факултета по журналистика и масова комуникация. От фейсбук страницата на книгата може да се научи повече за съдържанието и процеса на създаването ѝ.
В продължаващата пандемична обстановка студентите ще представят своя сборник в онлайн платформата Zoom на 9 юни от 17 ч. Можете да участвате в събитието по този линк.

Газът поевтинява с още 15% от 1 юни

автор:Дума

visibility 578

/ брой: 101

Поне 1700 лв. за почивка на семейство с деца на море

автор:Дума

visibility 605

/ брой: 101

ЕС забранява непродаденият текстил да се унищожава

автор:Дума

visibility 586

/ брой: 101

Ердоган спечели изборите в Турция

автор:Дума

visibility 610

/ брой: 101

Отново напрежение в Косово

автор:Дума

visibility 609

/ брой: 101

Русия обяви американски сенатор за издирване

автор:Дума

visibility 569

/ брой: 101

Омерта

автор:Дума

visibility 1095

/ брой: 100

Хаос върху хаоса

автор:Иван Ченчев

visibility 227

/ брой: 100

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ